Skocz do zawartości

Przerwa w związku


Ewa 12

Polecane posty

Mam 21 lat. Od 1,5 roku jestem w związku ze swoim partnerem. Na początku wszystko było wspaniale - czułam się kochana, wartościowa. Jednak 8 miesięcy temu doszło do naszego pierwszego razu. Jako, że miał już partnerkę seksualną przede mną, naciskał na rozpoczęcie współżycia jak najszybciej, ponieważ seks odgrywał istotną rolę w jego poprzednim związku. I tu narodził się problem - po naszym zbliżeniu oczekiwanie na miesiączkę delikatnie się przedłużyło. Ponieważ nie minęło 35 dni od poprzedniego okresu, odmówiłam zrobienia testu ciążowego. Od tamtego momentu zaczęliśmy się kłócić dość regularnie - właśnie o "ciążę". Pomimo tego, że jeszcze tylko raz doszło do zbliżenia (po którym również nie było mowy o ciąży, ale zrobiłam 5 testów ciążowych, o które mnie prosił), każda moja dolegliwość (nawet zakwasy po siłowni) była interpretowana jako objaw ciąży. Sytuacja przerosła zarówno jego, jak i mnie. Później pojechaliśmy razem na studia, mieszkaliśmy kilka kilometrów od siebie. Przychodził raz na tydzień, tłumacząc się brakiem czasu, ale wiem, że w tamtym czasie spotykał się z kolegami częściej niż ze mną, dlatego nie kryłam rozczarowania. Po prostu maksymalnie się ode mnie odsunął, byłam mu obojętna. Było mi przykro, doszło do zazdrości wstecznej. Zaczęłam się zastanawiać, w czym mogę być gorsza od jego poprzedniej partnerki. 2 tygodnie temu dowiedziałam się - nie ufa mi tak jak tamtej, ponieważ nie zrobiłam testu ciążowego i on się zaczął stresować. Stwierdził, że mamy inne podejście do życia i kiedyś był pewny naszego związku, natomiast teraz ma wątpliwości, przez które nie chciał się ze mną spotykać. Poprosił o 1,5 miesięczną przerwę. Po tygodniu napisałam mu, że dłużej tak nie mogę, jestem już zmęczona i wolę mieć jasną sytuację, by zacząć leczyć pozwiązkowe rany. On jednak stwierdził, że nie chce się rozstawać, nie możemy tego zrobić, bo mnie kocha, ale nie przekonany co do naszego związku, dlatego potrzebuje przerwy, by wszystko przemyśleć. Minęły 2 tygodnie - nie odzywamy się do siebie wcale. Nie mam siły na nic, odczuwam jadłowstręt, nieustannie płaczę. Co robić w tej sytuacji? Czy warto czekać jeszcze miesiąc, czy jednak dać sobie spokój? 

  • Smuci mnie to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje Ci. Takie czekanie,nie.do.konca wiadomo.na co jest okropne. Postapisz jak.uwazasz, ale sprobuj sie zajac soba, zyc tak jak wczesniej, uczyc sie, spotykac z kolezankami, cwiczyc odchudzac sie czy ci tam lubisz robic. Lepiej nie nastawiac sie na nic, lepiej pozniej byc pozytywnie zaskoczonym niz dostac drugi raz "kopa w tylek". 

Swoja.droga dziwnie troche ze poprosil o 1,5 miesiaca czasu. 2 tygodnie by mu nie wystarczylo? Wybacz szczerosc ale to.troche takie.migane. Lato.sie.zaczelo i.na lato chce byc wolny? Nie badz naiwna i we wszystko wierzaca. Popros o szczera rozmowe, abyscie.mogli.porozmawiac o swoich uczuciach, aby on mogl powiedziec dokladnie co czuje i dlaczego. Jesli nie bedzie chcial rozmawiac to jak dla.mnie koles kombinuje cos. 

Powodzenia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia są przereklamowane, przerwanie ich z powodu ciąży to nie żaden dramat. A więc aż taka panika z powodu ciąży jest podejrzana. Widocznie jest plan na bujne życie towarzyskie. Chyba macie odmienne cele w życiu, a na dodatek już to chyba wyszło. Pewnie można łatwo sprawdzić co się stanie gdy osoby w związku idą w różnych kierunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.