Skocz do zawartości

Pomoc partnerce z dda


Mariusz88

Polecane posty

Witam 

Posiadam dość spory problem z partnerka ktora chodziła na terapię i ma dda. Sytuacja jest bardzo nie ciekawa jesteśmy ze sobą rok partnerka posiada córkę 5 lat od dwóch lat nie jest z mężem. Wydawało mi się ze jest silna kobieta ale od początku maja zaczęły się problemy psychiczne blokady strach. W momencie gdy pytam co się dzieje placz lub agresja sądziłem że to rozwod jest powodem lecz powiedziala ze chciala by dziecko jej miało normalna rodzinę ale maz jej tego niestety nie da jest za granica uklada sobie zycie. Z tego co mi mówiła znecał się nad nią psychicznie gdy zabrał córkę rozpieszczał i udawal super tate. Rozwodu nie dostała bo stwierdziła że coś do niego czuje i sad dal czas to przecież chore widze ze ma problem ucieka przed wszystkimi od rozmowy mowi ze musi iść na terapię  ale nic z tym nie robi po ostatnich dniach awantur mam się wyprowadzić zdecydowanie lepiej stoję finansowo od niej ale jej podejście jest straszne nie jestem w stanie nic jej przetłumaczyć czuje ze to manipulacja męża by rozwalić nasz związek bo wie jak ja podejsc i to jawnie widać po jej zachowaniu. Nie wiem co mam zrobić proszę o jakąś wiadomosc lub kontakt do kogoś kto mogl by pomoc mi naprawić jej glowe bo nacisk ze ma iść na terapię i tłumaczenie nie skutkuje. 

Dziekuje za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz

Gdyby naprawianie głów innych ludzi było takie proste... Można zastosować techniki behawioralne i manipulację, żeby zmienić czyjeś zachowanie, ale jeśli ten ktoś nie będzie chciał rewidować swoich poglądów i zmieniać myślenia, to często najlepiej jest machnąć ręką zamiast walczyć z wiatrakami. Istnieje jednak coś, co będzie stanowiło dobre podłożę pod wzrost i rozkwitnięcie tej osoby, Tym czymś jest, a jakże, miłość. Nie mam na myśli miłości romantycznej między partnerami (to jest karykatura prawdziwej miłości), ale miłość duchową, która działa na głębszych poziomach i ma o wiele większy zasięg. Opiera się ona na pełnej akceptacji obiektu miłości, czyli pozwalaniu aby był taki jaki jest, bez chęci zmieniania, bez wymagań; na byciu autentycznym w stosunku do niego, na chęci zrozumienia i zatroszczenia się. Jak domniemam Tobie zdarzało się na nią krzyczeć i myśleć sobie, że masz jej dosyć? No ale jeśli nawet miałbyś w sobie olbrzymie pokłady miłości, to i tak może być ciężko zainicjować rozwój tej kobiety, ponieważ nieświadomie powiela ona wzorzec relacji damsko-męskiej, zarejestrowany w domu rodzinnym. Być może znęcanie się nad nią odczuwa jako coś naturalnego,właściwego, jednocześnie walcząc z umysłem logicznym, który krzyczy, że coś tu, kur*a, nie gra. Dlatego rozwodzi się, ale tak nie do końca, bo jeszcze coś do niego czuje. Może zwarcie na tym obwodzie wywołuje nieprzyjemne stany emocjonalne. Poznałeś ją jako silną kobietę, kierującą się logiką i silną wolą, ale gdy tamten, rzekomy psychol, uruchomił swoje gierki, kobieta, otumaniona swoimi pokrzywionymi emocjami, zaczęła za nim tęsknić. Wahadło odbija w drugą stronę, a ona dąży do zaspokojenia emocji, olewając zdrowy rozsądek. który szubko się odezwie i zacznie ją gryźć. Podsumowując: atakuj ją mieszanką miłości i logicznego, zdrowego rozsądku, albo... daj se siana.

Bądź zdrów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.