Skocz do zawartości
Jaskrawy

Sny, koszmary o byłej rodzinie

Polecane posty

Mam 38 lat, często miewam sny, koszmary, ostatnio podczas koszmarów organizm mój wydziela coś jak adrenalina przez co budzę się zdrętwiała, zmrowiała, aż czuję smak tego. Ostatnio śniło mi się, że zamordowałam nożem rodziców ( z którymi nie mam kontaktu w realu), nie śniło mi się jak mordowałam, cały sen był o tym,  że oni gniją przykryci rupieciami i starymi kołdrami w dużym pokoju w mieszkaniu dziadków ( w realu już nie żyjących) dziadkowie w tym śnie prosili mnie, żebym coś z tym zrobiła. Przez sen czułam stęchliznę ( tak tealistuczne mam sny).  Nie daję sobie rady z niewiedzą co się dzieje z moją rodziną, oni się zupełnie mną nienintetesuja od około 25 lat, no chyba że można mnie za coś winą obarczyć, albo coś odebrać, jeśli coś byłoby do odebrania. Mimo to cierpię fizycznie w realu z tęsknoty i zmartwienia o nich bo mają już bliżej 70 lat. Miałam z rodziną ciężkie akcje przemocowe ale bywają gorsze. Nie wiem jak z tym żyć. Jak myśleć o tym co mam do zrobienia w życiu codziennym i cieszyć się życiem. 

A ja myślałem, że moje początki depresji są czymś poważnym...przy twoich problemach, moje to naprawdę nic. 

Ja na twoim miejscu zacząłbym czynić  dobro ludziom. To jedyna droga by poznać, dostrzec i naprawic swoje błędy z przeszłości, a przy okazji przykryć te złe uczynki dobrymi i patrzeć w przyszłość z podniesioną głową. 

• Podoba mi się to 1

Posłucham Twojej rady, może będzie mi lżej.  Zdaję sobie sprawę że to wygląda jakbym na to zasłużyła, ale tak nie jest.   Oczywiście nikt nie jest kryształowy popełniamy błędy nieświadomie i żałujemy, przepraszamy, prosimy o wybaczenie. Nie nie mam zamiaru wybielać się na siłę uczynkami których nie czuję. Są ludzie którzy z zazdrości chcą żebyśmy ich przepraszali za wszystko. Od zawsze staram się być dobrym człowiekiem i nie robić nic złego. Dlatego to tak boli, gdybym to ja była tutaj katem to bym dawno przeprosiła. Wiadomo że czasem czegoś nie zauważymy i krzywdzimy nieświadomie i ja tak też miałam. Ale tu bardziej chodzi o to że posłużyłam za "kozła ofiarnego"- termin psychologiczny.

3 godziny temu, Wojtek1973 napisał:

A ja myślałem, że moje początki depresji są czymś poważnym...przy twoich problemach, moje to naprawdę nic. 

Ja na twoim miejscu zacząłbym czynić  dobro ludziom. To jedyna droga by poznać, dostrzec i naprawic swoje błędy z przeszłości, a przy okazji przykryć te złe uczynki dobrymi i patrzeć w przyszłość z podniesioną głową. 

Co znaczy dla Ciebie czynić dobro? Dla mnie 4 osoby w życiu, w tym 2 bezinteresownie robiły coś dobrego a reszta oczekuje i wymaga odemnie. Więc staram się nie krzywzić i nie osądzać innych a żeby dawać to  trzeba mieć co a ja właśnie  nie mam wystarczająco i w tym problem :)

Może w twoim otoczeniu nie pojawiły się jeszcze kolejne osoby, może w innym otoczeniu będzie ich więcej. Trzeba być otwartym na ludzi i poznawac nowych. Teraz, już w czasach prawie po pandemii, będzie na to dużo większa szansa.