Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Mam problem. Od 5 lat jestem w związku z mężczyznom, jednak 3 lata temu zaczęły się problemy. Mój chłopak jest osobą uzależnioną od środków psychoaktywnych, jednak od początku naszego związku pozostawał czysty. Właśnie 3 lata temu miał pierwszą sytuację gdy wrócił do nałogu( nie bierze cały czas tylko raz może 2 do roku). Od tego czasu bardzo się zmienił, przestał pracować czy zajmować się mieszkaniem, całe noce spędzając na graniu lub szukaniu filmów erotycznych. Kładzie się około 4 lub 5 rano a wstaje o 15 czasem nawet o 18 i nawet gdy wstanie nie pomoże mi w obiedzie, sprzątaniu czy chociażby opiece nad psem, ja już tego psychicznie nie wytrzymuje (zdarzyło mi się go nawet uderzyć) gdzie wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca, ale nie daje sobie po prostu rady. Ja prowadzę własną firmę, ogarniam dom i wszystkie ważne sprawy, prócz tego studiuje zaocznie i przed pandemią udzielałam się w wolontariacie. Chłopak uważa, że kłamie, że mnie to dobija i, że mu zazdroszcze tego, że zyje jak mu sie podoba a to nie jest prawda mnie to wykańcza. Ja już nie chce z nim być, ale problem jest taki, że mieszkamy u mnie w domu rodzinnym ponieważ chciałam zaoszczędzić i odkładać na dom, zanim sytuacja się tak zmieniła. Problem w tym, że on nie chcę się wyprowadzić. Ja już sama nie wiem, czy ja mam się wyprowadzić by jakoś z tego wszystkiego wyjść czy co mam zrobić. Nie spimy już razem w jednym pokoju nawet od 8miesięcy a on dalej nie chce się wynieść, za to przychodzi w nocy i mnie budzi po złości jak to mówi, żeby zobaczyć ile wytrzymam i jaką słabą mam psychikę, wyzywa mnie od kurew pasożytów itp (zaznaczam, że on nie pracuje), w tym roku są zajęcia zdalne więc też czasem na nich mnie atakuje bo wie, że trudno będzie mi się skupić. Rozwalił mi również drzwi od łazienki gdy kiedyś się przed nim zamknęłam, ciągle mnie straszy, że zabierze mi mojego psa jeśli go zostawię, lub że pojdzie do mojej rodziny powiedzieć na mnie jakieś nieprawdziwe rzeczy bo wie, że bardzo zależy mi na rodzinie. a ja czuję, że robię się przy nim złym człowiekiem... jak już pisałam zdarzyło mi się go uderzyć, mu mnie też ale nigdy nie zrobił tego pierwszy, ja wiem że akurat to jest moją winą ale przychodzi i prowokuje mnie godzinami, gdy proszę by przestał lub wyszedł lub gdy ja chcę wyjść zagradza mi drzwi i mnie zamyka ze sobą i dalej mi ubliża tak, że nie mogę tego słuchać. Czy jest jakiś sposób by przekonać go do wyprowadzki czy to ja muszę opuścić mój dom rodzinny?

Link to comment
Share on other sites

Czesc, mieszkacie w domu rodzinnym sami czy z Twoimi.rodzicami? Uwazam, ze to absolutmie nie Ty powinnas sie wyprowadzic tylko on. Jesli nic nie pomoze, to chyba policja jedynie zostaje. Choc nie jestem tego.pewna. Jesli chodzi o rodzine, badz pierwsza i z nimi rozmawiaj o tym jaki.masz problem. Moze skontaktujesz sie z kim z jego rodziny? Rodzenstwo badz rodzice? Moze ktos go przekona do zmiany.zdania? Taka moja.luzna propozycja.  

Link to comment
Share on other sites

@woman

przede wszystkim powinna Pani porozmawiać ze swoją rodziną o tym co Pani przeżywa aby uzyskać ich wsparcie w czasie rozstania.

Nie wiem jaki jest charakter Państwa relacji i jakie prawo do domu w którym mieszkacie ma Pani partner. Jeśli jest to związek partnerski to ma Pani takie możliwości:

- wspólnie z rodziną wyproszenie partnera z domu, zmiana zamków

- jeśli nie chce się wyprowadzić to kontakt z policją (zwłaszcza gdy partner jest pod wpływem narkotyków) a potem np. sprawa sądowa o zakaz zbliżania się

Jeśli jesteście małżeństwem to wystąpienie o rozwód.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.