Jump to content

Recommended Posts

Cześć, piszę do państwa bo szukam porady. Byłem wychowywany w patologicznej biednej rodzinie, jako młody chłopak bardzo często byłem w szkole obiektem drwin ze strony rówieśników z powodu ojca alkoholika, trwało to latami, w gimnazjum było to samo. Spowodowało to że zacząłem opuszczać lekcje w szkole i ledwo przechodziłem z klasy do klasy. Moja samoocena jest na samym dnie, dodatkowo jestem bardzo chudy jak na swój wiek bo waże 63kg a mam 25 lat to również zaniża moją samoocenę, miałem kilka epizdodów nerwicowych w ciągu swojego życia, ataki paniki, OCD, wkręcanie sobie chorób (hipochondria). Jestem dość wrażliwy i przejmuje się każdą krytyką i w ogóle nie jestem odporny na stres. Natomiast przychodzę do was z problemem który przeszkadza mi od kilku lat, czasami jest lepiej czasami gorzej. Otóż, gdy widzę na ulicy śmiejących się ludzi to zaczynam sobie wkręcać czy to może nie ze mnie, nie jestem pewny w 100% czy tak jest, natomiast takie myśli przechodzą mi przez głowę. Oczywiście to nie jest tak że za każdym razem jak widze że ludzie się śmieją to myśle że to ze mnie, absolutnie nie. Jeżeli widzę interakcje pomiędzy ludźmi że coś sobie opowiadają i się śmieją to wiem że to nie ze mnie, jeżeli np jestem za nimi i oni mnie nie widzieli a sie śmieją to również wiem że to nie ze mnie bo to nie możliwe, najgorzej jest gdy jestem na przeciw takiej grupy osób, np spaceruje albo jadę rowerem i widzę śmiech a jeżeli dodatkowo spojrzą na mnie to zaczynam sobie wkręcać że pewnie smieją się ze mnie, i również wtedy nie jest tak za każdym razem, jeżeli widzę że te osoby w ogóle nie zwracają na mnie uwagi i sie nie popatrzyli to nawet się nad tym nie zastanawiam bo wiem że to nie ze mnie.  No i to jest mój główny problem, żadnych innych obaw nie mam. Zapytałem o to na jednym z forum i powiedzieli mi że to mogą być urojenia ksobne i początek schizofreni, inni napisali że to fobia społeczna + niska samoocena + urazy z dzieciństwa poprzez bycie wyśmiewanym. Jak to przeczytałem to całą noc z leku nie spałem i zacząłem sobie to wkręcać. Czy na prawdę może to być schizofrenia ?

  • Smuci mnie to 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

prawidłową diagnozę Pana dolegliwości może postawić tylko lekarz psychiatra. Proponuję się zapisać do poradni zdrowia psychicznego na konsultację. Na wizytę do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Uzyska Pan profesjonalną diagnozę i zalecenia co do dalszego postępowania. Jednocześnie zadba Pan o swoje emocje - nie będzie się Pan bał w związku z różnymi hipotetycznymi diagnozami jakie Pan uzyska na różnych forum.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.