Skocz do zawartości

Mój związek... co radzicie?


Polecane posty

Nigdy nie udzielałam się na żadnym forum, ale teraz naszła mnie potrzeba podzielenia się z kimś co mnie denerwuje, sprawia że nie potrafię się cieszyć prostymi rzeczami. Mam dwójkę wspaniałych dzieci, jestem mężatką od prawie 8 lat. Znamy się już ponad 10 i zawsze uznawałam że jesteśmy naprawdę zgodnym teamem. Kłótnie, nieporozumienia sporadycznie, zawsze się wspieraliśmy... Przez pandemię Karol musiał rok temu zmienić pracę, było ciężko coś znaleźć, obawialiśmy się że sobie nie poradzimy, jeszcze za kilka miesięcy miałam rodzić nasze drugie dziecko. Znalazł zajęcie w doręczaniu przesyłek. Cieszyłam się że ma pracę itd., niestety w dobie pandemii pracował od samego rana do 18, 19. Ja sama w domu z dziećmi. Nigdy nie przeszkadzałm mu w pracy bo mówił że zajęty, że ciągle roznosi paczki....i tak mijały miesiące. Często był zmęczony, rozumiałam to, mieli zgrany mały zespół ludzi. Nie ukrywał że często rozmawia ze swoją koleżanką, że rozmawiają o pracy, obgadują innych jak to w pracy, też o swoich życiowych sprawach. Martyna żaliła mu się że chciałaby założyć rodzinę itd. Nie denerwowało mnie to do momentu jak na własne oczy zobaczyłam ile trwają te ich rozmowy...codziennie po 3-4 H na słuchawkach. Wpadłam w szał,  siedziałam z dziećmi w domu a on potrafił ze mną porozmawiać może 5-10 min, a z nią pół dnia w pracy....tak strasznie mnie to zabolało....ryczałam jak opętana, nie mogłam tego zrozumieć. Zapewnił mnie że źle zrobił, że to je jestem najważniejsza, że tylko mnie kocha i dzieci. A z Martyną poprostu gadali sobie z nudów itd. (Ona ma od pół roku chłopaka)Zawsze radziłam sobie z emocjami ale od tego czasu coś we mnie pękło....mam jakieś pesymistyczne myśli itd ..Karol zapewnił mnie że już nie będzie z nią tyle rozmawiał. On nie wie że ja mam dostęp do jego historii połączeń....faktycznie rozmawiają mniej, zdarzają się dluższe rozmowy 20-30 min raz dziennie a ja jak to widzę to płakać mi się chce i strasznie się trzęsę. Jak jest między nami dobrze to za jakiś czas zajrzę w połączenia i widzę że ona do niego dzwoni i np gadają 15 min. Ostatnio widziałam że gadali 25 min, powiedziałam mu że wiem że rano długo ze sobą rozmawiali, on zaprzeczył....co mam robić, kazać mu zmienić pracę, zerwać z nią kontakt czy poprostu przestać się przejmować i nakręcać? Ja wiem że to tylko jego koleżanka i nigdy by mnie nie zdradził....ale coś się stało w mojej głowie takiego że nie potrafię tego ogarnąć i myśleć pozytywnie....Kilka razy poruszaliśmy ten temat i zapewniałam go że nie będę się wtrącać ale wszystko wraca raz jest dobrze potem widzę że ze sobą gadają i znowu szał. Może ktoś chłodnym okiem mi doradzi.... proszę....nie chce już płakać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Twój mąż ma prawo mieć koleżanki w pracy, zaufanie to podstawa, ale z drugiej strony w dzisiejszych czasach od pisania, dzwonienia do siebie, długich rozmów tworzy się bliższa więź, dlatego nie dziwię się Twoim obawom. Myślę, że tylko spokojna, szczera rozmowa z mężem jest najlepszym rozwiązaniem. Ale bez krzyków i wyrzutów, po prostu powiedz mu, co czujesz, opisz sytuację z Twojego punktu widzenia. Może spróbuj usiąść z nim i spróbować po prostu porozmawiać o tym, co robił w pracy, jakie ma obawy, co się wydarzyło, może mu takich rozmów brakuje? Albo o czymś innym... albo wprost zapytać go, dlaczego nie porozmawia z Tobą o tematach, które porusza z koleżanką. Możesz też delikatnie zasugerować jakby on się czuł gdybyś miała kolegę z którym byś prowadziła długie, codzienne rozmowy.

  • Podoba mi się to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.