Skocz do zawartości

Rozstanie-jak sobie poradzić z emocjami i uczuciem porażki?


Polecane posty

W ostatnim czasie jak hania była.u matki to przestała chodzi na dodatkowe zajęcia a tenisa. U nas jak była chodziła.zawsze, przynosiła mamby które dostawała w nagrodę za wygrane konkurencję a u mamy cały czas było.ze ja coś boli, a po 10 minutach jej przechodziło, nawet syn mojego ex się śmiał z tego że mama daje się nabierać. A mnie tak było szkoda bo dobrze jej szło w tego tenisa... a takich i podobnych akcji było mnóstwo.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu odpisalas. Powinien tez przemyslec Wasz zwiazek, dobre i zle strony. 

Widze, ze bardzo madrze sie zachowywalas wobec dzieci.i calej tej sytuacji, no.ale jesli i.rodzice i Ty mu proponowalas psychologa a on nic.. Teraz niech zaluje, albo kiedys bedzie zalowal. Mala Cie chyba najwyraznien polubila i zaufala skoro prosila Ciebie o takie rzeczy, coa jednak.musialo sie stac badz tez nie.spodobalo sie to matce dzieci. Pranie mozgu mogla zrobic i corce i Twojemu partnerowi.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czuje sie oszukana, bo wycieczki na które nas zabierał, przedstawienie mnie swoim.rodzicom o którym.wspomnial jak zapytałam co dla nas zrobil to jest przecież nic. A ja teraz się boję być sama, nie chce wracać do pustego mieszkania, nie mam znajomych z którymi mogłabym się spotkać pomijając fakt ze nie mam ochoty. Chciałabym.swoje stare życie chociaż mam świadomość ze momentami traktował mnie bardzo źle. Muszę sobie znaleźć jakieś zajecie co.prawda pracuje ale najczęściej kończę 16:30/17:30 i potem siedzenie tylko w.domu nie podziała na mnie jakoś dobrze chyba. Musze zaczac myślę pozytywnie tylko nie umiem, tak bardzo chciałabym zniknąć... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie byłam na wsi u rodziny od czwartku wieczór, jutro niestety muszę wrócić do krk i już się denerwuje na sama myśl... niby mam prsce a w środę o.10 spotkanie z psychoterapeutka ale moja głowa nie pozwala mi myśleć pozytywnie. Spotkałam się dzisiaj z paroma znajomymi tutaj ze wsi, młodsi ludzie ode mnie oczekują dzieci, powychodzili za maz/ożenili się. Co jest ze mną nie tak... co ten bóg (jeśli w ogóle istnieje) zaplanował dla mnie? Czemu mnie tak doświadcza? Nigdy nie oczekiwałam od życia wiele, chciałabym tylko mieć dom, prace, rodzinę. Wszyscy mi mówią zdrowa jestes ciesz się. A na co mi teraz to zrobię jak ja sensu w niczym nie widzę. Przyjechala ze mną siostra która ma 5-miesieczne dziecko, czasem jej z czymś pomogę i serce mi pęka po poprostu... sorry ze tak marudzę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze wekend Ci nie minal samotnie i masz gdzie pojechac:) do srody niedaleko, spojrz jak czas szybko zlecial odkad mieszkasz sama. 

Z Toba wszystko w porzadku, ludzie tacy sa, ze zawsze pytaja o to co nie trzeba.. 

To masz zajecie, taki bobasek zajmie Ci troche Twojego czasu:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas szybko zleciał odkąd sama.mieszkam ale na mieszkaniu spałam od ponad tygodnia może 3 razy... teraz w środę i czwartek mam wolne po tym spotkaniu z psychoterapeutka wiec pojadę chyba na wies znowu ale ile można uciekać? Jestem dużo spokojniejsza. Nie wiem czy to te leki czy o co chodzi... Jeden lek podobno miał zacząć od razu działac, drugi po dwoch tygodniach. Tyle jest ludzi którym zwaliło się życie tak jak mnie, nie pociesza mnie to ale poniekąd staram się myśleć ze to normalna kolej rzeczy. Chociaż przykro mi jest dalej. Kupilam sobie dzisiaj książki, aż 5 ale zobaczymy czy będę w stanie czytać. Zazwyczaj jak mam tyle myśli w glowie to nie mogę się oderwać od nich... na szczęście do 20 jestem w pracy. Mam tylko nadzieje ze znowu go nie spotkam albo ze chociaż zapanuje nad emocjami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze mi też, nawet na filmie mi się ciężko skupić. 

Jest mi trochę lepiej ale ciągle nie mogę się wyzbyć myśli że niczego nie docenił. Cały czas wracaja wspomnienia, 5 lat temu był był w szpitalu, zabieg na ucho bo mu coś na nim wyrosło, nie orzyjecjal nikt z rodziny. Nikt!! Tylko ja, z owocami, balonami... jak trzeba było na pocztę pójść, nigdy nie odmówiłam, jak kupic psu i kotu jedzenie, ja kupowałam nikt inny o tym nie myślał, jak miałam dzień wolny w swojej pracy to mnóstwo razy było tak ze jechałam do niego do klubu bilardowego (jest jego wlascicielem) i siedziałam za niego zebh mógł do dzieci jechać, pomagałam.mu w przeróżnych remontach w tym klubie, w końcu przyszedł czas ze musieliśmy wynająć nowy lokal, roboty było co niemiara jak myślisz kto mu pomógł? Nikogo z rodziny przy nim nie było, ani marka który miał 14 lat i mógł pomóc, ani brata który ma.zaledwie 2,5h drogi do krk i mógł przyjechać pomoc... jakim trzeba byc człowiekiem zeby tego wszystkiego nie docenić? 😢

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem ze uczucia to co innego ale za takie wsparcie tez powinno się kochać czyz nie? Chcialabym zeby to do niego dotarło, żeby zobaczył co stracił. Raczej bym do niego nie wróciła ale same mi po prostu łzy leca jak pomysle ze byłam.dla niego cała sobą, bez proszenia się, kiedy innych nie było. Nawet jeśli miał.metlik w głowie, nie wiedział co czuje to jest tyle rozwiązań przecież... ech

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje ze nie powinnam. Myślę że on raczej nie chce aczkolwiek tego nie wiem do końca aczkolwiek nienodzywa się. Nie wiem jakbym się zachowala gdyby chciał żebyśmy się zeszli ale tak jak napisałam w pierwszym zdaniu czuje ze nie powinnam. Po pierwsze wszyscy dookoła by się na mnie zawiedli bo uważają ze Sebastian nie dorósł do jakiegokolwiek związku i ze nie szanował mnie (aczkolwiek i tak wiem ze powinnam się kierować swoimi uczuciami bo to moje zycie), a po drugie zawsze mógłby zrobic to samo znowu... a czy ze nic by się nie zmieniło, dalej dzieci na pierwszym miejscu by było, dalej wchodziłby im jak to mój kolega wczoraj powiedział "do dupy bez wazeliny". Bo taka jest prawda, czegokolwiek by dzieci nie zrobily, jakkolwiek by się nie zachowały on po prostu za nimi biegał do takiego stopnia ze aż do przesady, coś nie do opisania. Ja wszystko rozumiem dzieci ktore zawsze będą najważniejsze ale nie na tym polega wychowanie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak wlasnie czujesz na ta chwile, kierujesz sie juz.rozsadkiem to.sadze, ze raczej zdania nie zmienisz.

Kolega ma troszke racji, zebyscie mogli stworzyc ponownie rodzine, musialby tez zmienic swoje postepowanie. I Ty rowzniez. Tylko to takie bedzie, wszystko od nowa na starych smieciach..  

Nie wiem za bardzo czym w zyciu sie kierujesz, sercem czy rozumem? To.Twoje zycie, Twoje szczescie i Twoje lzy. Znajomi miga tylko.powiedziec co.widza z boku, ale Ty wysluchaj i kieruj sie swoimi pogladami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, niektóre rzeczy spierdolilam, w niektórych sytuacjach mogłam.zamknsc buzię na klodke ale nic nie zmieni faktu że on czepiał się o bzdury, potrafił dlugo nieodzywac i zamykać się w sobie, nie powinien był w nerwach wypierdalać mnie z domu bo wiedział że jestem u niego i co miałam robić... ja widziałam błędy które sama popełniałam, on chyba z nie z tego co mi się wydaje... może przestał mnie kochać nie wiem. Boli mnie strasznie to ze tak bardzo się starałam a zostałam tak potraktowana..dzisiaj nawet nie wiem z jakiej racji pojawiła mi się relacją która wrzuciłam w lutym tego roku na fb jak zrobiłam sobie i hani herbate wieczorem, sytrynke włożyłam jak do drinka, słomki dałam bo wtedy chciała pic ze słomki. Taka byłam za macocha, że popijalysmy sobie herbatkę w dobrej atmosferze. Wtedy mnie jeszcze kochala... znowu się jakoś zdołowałam bardzo i poddenerwowalam... albo jak tiktoka chciała ze mną nagrywać i nagrałyśmy jednego... tak właśnie się przejawia to ze nie próbowałam się dogadać z dziećmi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano kanapki do szkoły jak jeszcze dzieci chodziły. Jak hania mi mówiła że jej marzeniem jest żebym ja zawiozła do szkoły jak zdecydowałeś prawo jazdy to było z rok temu... rozumiesz coś z tego?? Bo ja nie 😢

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając na pytanie czym się kieruje to oczywiście że sercem. Jestem za bardzo wrażliwa, za bardzo chciałabym mieć rodzinę, dom, mieć do kogo wracać. Teraz myślę że za mało doceniałam to co miałam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz z naszej dwójki bardziej jednak nie docenił. Mam nadzieję że to do niego dotrze, spierdolil sobie życie bo gdyby tylko chciał to mogło to wszystko wyglądać inaczej... no ale przecież to nie jest w mojej kwestii proszenie się o ślub i dziecko... do tanga trzeba dwojga... nawet o meldunku dla mnie nie pomyślał kiedy tak naprawdę jego była żona wymeldowała się od niego dopiero jakiś rok temu może trochę dłużej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotnie sa w kazdym zwiazku, kwestia tylko.jak.sie dwoje.ludzi.pozniej dogada. Tylko, ze nieodzywanie sie co jest bardzo czestym przypadkiem nie.prowadzi do niczego dobrego. 

1 godzinę temu, Angie11 napisał:

Taka byłam za macocha, że popijalysmy sobie herbatkę w dobrej atmosferze. Wtedy mnie jeszcze kochala...

I tu mi.sie wydaje, ze nie spodobalo.sie to mamie Hani. Dzieci jak to dzieci, mowia.co mysla nie.patrzac czy kogos uraza. Kto.wie, jak im Ciebie zabraknie, moze sid obudza.i sie odezwa do Ciebie.. Niestety, prpbuje zrozumiec, ale nie da.sie.wejsc w umysl Twojegp.partera i.tej.malej. 

 

1 godzinę temu, Angie11 napisał:

A odpowiadając na pytanie czym się kieruje to oczywiście że sercem. Jestem za bardzo wrażliwa, za bardzo chciałabym mieć rodzinę, dom, mieć do kogo wracać. Teraz myślę że za mało doceniałam to co miałam...

tez sie kiedys kierowalam sercem. Po.jego.pierwszym zlamaniu chyba nieswiadomie przeszlam na kierowanie rozumem. 

 

1 godzinę temu, Angie11 napisał:

Chociaz z naszej dwójki bardziej jednak nie docenił. Mam nadzieję że to do niego dotrze, spierdolil sobie życie bo gdyby tylko chciał to mogło to wszystko wyglądać inaczej... no ale przecież to nie jest w mojej kwestii proszenie się o ślub i dziecko... do tanga trzeba dwojga... nawet o meldunku dla mnie nie pomyślał kiedy tak naprawdę jego była żona wymeldowała się od niego dopiero jakiś rok temu może trochę dłużej...

Sama widzisz teraz jak to z Wami bylo. 7.lat razem, planowaliscie wspolne zycie a tu jedynie co bylo.powazne to pierscionek na palcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kolezanka. napisał:

Sama widzisz teraz jak to z Wami bylo. 7.lat razem, planowaliscie wspolne zycie a tu jedynie co bylo.powazne to pierscionek na palcu.

I to jeszcze pod wpływem alkoholu... Była Wigilia tamtego (5 miesięcy temu), byliśmy pokłóceni, nie pamiętam już o to tyle tych sprzeczek... Mieliśmy jechać do mnie no ale moi pod przykrywką bania się koronaworusa się nie zgodzili, chyba chodziło wtedy o Sebe... On się podpił, dał mi ten pierścionek, ja oczywiście szczęśliwa, popłakałam się, On potem powiedział, że nie wiedział co ma robić no bo pokłóceni byliśmy no ale że już kupił to stwierdził, że albo teraz albo nigdy... Też w sumie wtedy nie do końća trzeźwa byłam. Ogólnie od ponad roku mieliśmy spory problem z alkoholem, nie radziliśmy sobie z tym wszystkim. Teraz nawet ostatnio powiedział, że jak piliśmy to jakoś się żyło, a treraz jak przestaliśmy bo w styczniu ja się tak opiłam że musieli mnie nosić to stwierdził że teraz dopiero zobaczył jaka jest chujnia...

 

Jeśli chodzi o zazdrość mamy Hani o to mnie to od jakiegoś czasu się to uspokoiło. Na początku no i może jeszcze do dwóch lat wstecz mama Hani potrafiła mówić do niej "no idź do nowej mamusi" i takie inne głupie rzeczy bo Hania ze 2/3 lata temu miała okres taki, że wolała z nami być, do matki jeździć nie chciała...

 

No Sebastian teraz nie będzie miał łatwego orzecha do zgryzienia, to jednak jest facet, jego była zawsze powtarzała, że on ma lepiej niż ona bo jemu ma kto pomóc a ona jest sama z tymi dziećmi... On teraz musi ugotować, posprzątać a czepiał się często jak np po dwóch dniach od sprzątania znowu był kurz na półkach, ma swoją firme i teraz po pandemii 28 może otworzyć a zawsze siedział w klubie w godzinach 11-18 przez 7 dni w tygodniu. Ile on się teraz będzie z dziecmi widział? Zanim dojedzie do domu będzie 19 przez te korki, weźmie dzieci a rano musi odwieźć... Bo płaci studentkom które tam pracują 17 chyba za godzine kiedy one takk naprawde siedzą tam i sie opierdalają, jedynie jak ktoś coś z baru zamówi no i posprzątać na koniec dnia to raczej nie będzie taki skory zostawiać te dziewczyny, płacić im i siedzieć w domu z dziećmi. Bo przecież tak jak już wspominałam to ja mu częśto mówiłam "jedz do dzieci bo tak mało z nimi czasu spędzasz, ja posiedze za Ciebie w klubie"... On jest naprawde debilem... I zrobił to dla dzieci, które go zmanipulowały... Czego on ich chciał tym nauczyć? Że 11-letnia dziewczynka decysuje o tym jak dorosły chłop ma żyć i z kim? Paranoja....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pierścionek kupil na trzeźwo. Nawet z moją koleżanką w sekrecie, coś tam mu pomagała... ech.... 😞

 

Mieliśmy problem z alkoholem.ale nigdy nie było tak ze przy dzieciach byliśmy nawaleni. Chociaz jak się tak zastanowię to może sebie się zdarzyło... albo jak piliśmy jak dzieci nie było i Marek się nie mógł do niego czasem.o 21 dodzwonić bo seba spał zajebany... mówiłam mu zeby bardziej uważał, żeby może wolniej pił. Jak byliśmy w styczniu na urodzinach tej wspomnianej wyżej koleżanki to się tak opilam, leżałam.na ziemi jak trwało ognisko bo to było w zakopanym, pełno ludzi nawet obcych a seby przy mnie nie było... do tej pory nie wiem gdzie był. Siostra tej koleżanki podnosiła mnie z ziemi a seba powiedział że nie mógł mnie podnieść i poszedł po pomoc do kogoś... od tamtej chwili przestaliśmy juz pic. Owszem czasem wino wieczorem ale w porównaniu z tym co było to pikuś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem.sie zastanawiam czy on sam siebie rozumie... 

 

Godzine temu zobaczyłam.ze lubi post na fb naszej ulubionej pizzerii, reklamują się o piwie lanym. Tak mnie trochę to ukuło... 😢 wzięłam dzisiaj tylko jedna tabletkę przed pracą i już czuje ze jest gorzej... a w ikei pełno par urządzających wspólne gniazdo... kobiet w ciąży z partnerami... zawsze jak coś kupowałam do domu to tyle radości mi to sprawiało, że będzie przytulniej... nawet firanki nie mam i zasłon w tym nowym mieszkaniu. Ostatnio sobie kupilam takie piękne, wymarzone na aero, wiszą u niego w salonie i trochę biję się z myślami czy nie poprosić go zdby mi ich spakował, chociaż z jedną firankę, moje książki które zostawiłam, że dwie kurtki i żeby mi tego nie zostawił w jakimś sklepie. Ale z drugiej strony sobie myślę że nie wiem czy chce być takim chamem zeby sam sobie teraz musiał zasłony wieszać... ale z drugiej strony on zrobil to co zrobił chociaż chociaż mu pkwkedzialam jakieś 2 tyg temu że przychodzi mu to bardzo łatwo to powiedzial ze wcale nie... ale powiedzieć to on może wszystko... nie wiem co powinnam zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.