Jump to content

Recommended Posts

Mam 23 lata jestem mamą 3 miesięcznego chłopca. Mój problem polega na tym, że w domu był alkohol wieczne kłótnie jakieś  szarpaniny do pewnego czasu sobie "jakoś" radziłam na zasadzie przetrwać, raczej złudzenia druga sprawa jestem z facetem, który ma 31 lat i miał w domu podobną sytuację...nasza relacją bardzo szybko się zaczęła, dobrze się nie poznaliśmy jednak sobie nie radzę mój partner jest w dodatku mamisynkiem (za bliskie relacje z matka i siostra) co mnie strasznie odstrasza i wybudza złe emocje..chcę się rozstać....chciałabym sobie jakoś pomóc, aby nas synek nie cierpiał...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz czasami jeszcze warto poczekać. Niekiedy wydawać się może, że ktoś jest jak to określiłaś "maminsynkiem" jednak nie zawsze ów mamusia decyduje o tym, czego np. Twój partner chce. Może być tak, że są po prostu ze sobą aż tak zżyci.

U mnie partnerka podobnie myślała, jednak nie otrzymywałem z jej strony zbytniego wsparcia, to odwoływałem się do mamy z problemami. Dopiero na terapii u psychoterapeuta-ionline dowiedziałem się, jak rozmawiać z partnerką, by ta okazała mi potrzebne wsparcie. Też jakoś się zamykałem.

Może szczera rozmowa z partnerem na ten temat pomogłaby Ci w podjęciu decyzji lub rozwiązaniu problemu?

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

@Engie111 co do pierwszej sprawy, moze faktycznie powinnas sie zapisac do psychologa. Co.do faceta, pomyslalam troszke i wiesz, rozmowa tak jak pisze Pawel999 jest potrzebna, bo.moga byc ze soba zzyci. Z czasem, moze to minie, ppczatki poprostu bywaja ciezkie dla jednej i dla drugiej strony. 

Link to comment
Share on other sites

@Engie111

Opisuje Pani obniżenie nastroju oraz trudności z radzeniem sobie z emocjami.

Proponuję Pani najpierw kontakt z lekarzem w celu ustalenia jaka terapia byłaby dla Pani odpowiednia i w jakiej kolejności.

- obniżenie nastroju może wynikać np. z porodu i  "depresji poporodowej" na pewno wskazane byłoby aby Pani spotkała się z lekarzem prowadzącym Pani ciążę i endokrynologiem

- może Pani porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach. Warto byłoby abyście Państwo podjęli terapię par na której w przyjaznej atmosferze moderowanej przez terapeutę moglibyście otwarcie porozmawiać o Waszym związku.

- terapia DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) ze względu na Pani doświadczenia z dzieciństwa.

Na pewno pierwszy krok to ustabilizowanie nastroju tak aby mogła Pani świadomie podjąć przemyślaną decyzję co do przyszłości swojej i dziecka oraz przepracować mechanizmy zachowania z "jakoś daję sobie radę" na "mam wpływ i jestem sprawcza".

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.