Jump to content

Nie chcę być dorosła. Poczucie, że najlepsze lata mam już za sobą


Recommended Posts

Hej, mam pewien problem, który utrudnia mi życie. W tym roku skończę 20 lat. Wiem, że to tak naprawdę bardzo mało i jeszcze całe życie przede mną, ale czuję się okropnie z tym faktem. Jakoś tak pod koniec zeszłego roku zdałam sobie sprawę z tego, że niedawno skończyłam 19 lat, a już niedługo 20-tka. Niby nic odkrywczego, ale uderzyło mnie to tak nagle. Jestem osobą, która bardzo wszystko przeżywa, więc myślałam o tym przez następne kilka dni i byłam święcie przekonana, że mi to przejdzie. Zawsze przechodzi mi taki stan. Ale nie, od tych kilku miesięcy jest tylko gorzej. Moje życie na pierwszy rzut oka niezbyt różni się od innych osób w moim wieku, ale mam wrażenie, że między mną a nimi jest duża przepaść mentalna. Moim największym problemem jest to, że boję się dorosłości. Czuję się stara i ciągle mam z tyłu głowy myśl: "najlepsze lata już za mną". Bardzo tęsknię za tym, jak było gdy miałam 14-15 lat. Uważam, że to był najlepszy okres w moim życiu. Ogólnie uważam lata nastoletnie za najlepsze. I to takie bliżej 15 lat niż 18. Wstydzę się mówić nowo poznanym ludziom ile mam lat. Niedawno doszłam do wniosku, że skoro nie mogę być już młodsza, to przynajmniej mogę wyglądać na taką. Mam o tyle łatwo, że od zawsze mam dziewczęcą twarz, jestem niewysoka i ludzie dawali mi mniej lat niż faktycznie mam. Nie wiem, co ma mi to dać, ale czuję się trochę lepiej dzięki temu. Ja po prostu boję się być dorosła, bo wiem, że nie jest wcale tak kolorowo. Czuję się okropnie na samą myśl o małżeństwie, kredycie na mieszkanie, pracy. Dużo lepiej być dzieckiem. Wiem, że nie mogę cofnąć czasu, a życie trwa dłużej niż do końca wieku nastoletniego... I to mnie przeraża. Chce mi się płakać na samą myśl o tym, że kiedyś będę miała 30 czy 40 lat. Wiem też, że to nie jest normalne podejście do życia, ale nie mam pojęcia, co mogę z tym zrobić. Czuję się samotna z tym wszystkim. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.