Jump to content
Natalia1000

Zaburzenia odżywiania i totalna pustka, wypalenie życia

Recommended Posts

Witam! Mam 18 lat, mimo, że od zawsze czułam iż licznik wiekowy dla mnie nie istnieje. Jak to opisać? Po prostu nie radzę sobie już w tym życiu, ciągły natłok destrukcyjnych myśli i czynów, nie móc niczego dokonać, zamykam się w swoich czterech ścianach nie mając siły na wykonanie nawet najprostszych czynności. Cierpię również na zaburzenia odżywiania, od kompulsywmego jedzenia gdzie potrafię zjeść nawet 7 tyś kalorii aż po podanie w drugą skrajność nie jedząc nic. Nie daje mi to żyć, każdego dnia tylko tym żyje, nie jestem w stanie nic z tym zrobić, ani nie mam nawet na to siły, spoglądam jak się każdego dnia wszystko wali. Mój umysł działa jak machina samozagłady, myśli nie dają mi spokoju, za dnia odsypiam by nie popadać w ataki, nocą dobijam się psychicznie, nie móc usnąć. Jednej chwili jestem przesiąknięte emocjami skrajnymi, później czuje totalną pustkę, spoglądam tylko w ścianę i potrafię tak tkwić i tkwić bez celu. Przyszłość dostrzegam w czarnych barwach, jedyne na co mam ochotę to zakończyć ten stan. Przeraża mnie etap przemijania, dorosłości, samotności. Brak mi bliskich ludzi, kogoś przy sobie, już sobie nie daje rady. Ciężko mi nawet obrać teraz to słowa bo czuje totalna pustkę, chce tylko spokojnie usnąć nie odliczajac godzin do końca dnia, żyć w spokoju, czerpać chociaż trochę szczęścia z życia. Nawet nie wiem czy dobrze, że tutaj to pisze, ale nie mam nawet komu to wyrzucić. Chyba na tym swoją wiadomość zakończę eh

Link to comment
Share on other sites

Wiem co czujesz. Sam mam wrażenie że nie pasuje do tego świata, mimo to dxukam ciągle, ciągle mam nadzieje że znajde to mityczne szczęście, kogoś kto mnie zrozumie, kogoś kto będzie wsparciem dla mnie ale też ja dla tej osoby. Nie wolno nam tracić nadziei, bo jeśli ją stracimy możemy już jej nie odzyskać. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

@Natalia1000

opisuje Pani lęk przed przemijaniem, dorosłością i samotnością. Cierpi Pani z powodu silnie obniżonego nastroju i próbuje Pani poradzić sobie z emocjami poprzez jedzenie ale traci Pani nad tym kontrolę. Dobrze, że szuka Pani pomocy dla siebie choćby na forum.

Bezwzględnie powinna Pani zapisać się do Poradni Zdrowia Psychicznego na wizytę do lekarza specjalisty. Do lekarza psychiatry nie wymagane są skierowania. Wizyta może być stacjonarna lub telefoniczna. Lekarz z pewnością zleci Pani psychoterapię.

Może Pani też zadzwonić na darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy pod którym otrzyma Pani pomoc.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.