Jump to content

Zaburzenia odżywiania i totalna pustka, wypalenie życia


Recommended Posts

Witam! Mam 18 lat, mimo, że od zawsze czułam iż licznik wiekowy dla mnie nie istnieje. Jak to opisać? Po prostu nie radzę sobie już w tym życiu, ciągły natłok destrukcyjnych myśli i czynów, nie móc niczego dokonać, zamykam się w swoich czterech ścianach nie mając siły na wykonanie nawet najprostszych czynności. Cierpię również na zaburzenia odżywiania, od kompulsywmego jedzenia gdzie potrafię zjeść nawet 7 tyś kalorii aż po podanie w drugą skrajność nie jedząc nic. Nie daje mi to żyć, każdego dnia tylko tym żyje, nie jestem w stanie nic z tym zrobić, ani nie mam nawet na to siły, spoglądam jak się każdego dnia wszystko wali. Mój umysł działa jak machina samozagłady, myśli nie dają mi spokoju, za dnia odsypiam by nie popadać w ataki, nocą dobijam się psychicznie, nie móc usnąć. Jednej chwili jestem przesiąknięte emocjami skrajnymi, później czuje totalną pustkę, spoglądam tylko w ścianę i potrafię tak tkwić i tkwić bez celu. Przyszłość dostrzegam w czarnych barwach, jedyne na co mam ochotę to zakończyć ten stan. Przeraża mnie etap przemijania, dorosłości, samotności. Brak mi bliskich ludzi, kogoś przy sobie, już sobie nie daje rady. Ciężko mi nawet obrać teraz to słowa bo czuje totalna pustkę, chce tylko spokojnie usnąć nie odliczajac godzin do końca dnia, żyć w spokoju, czerpać chociaż trochę szczęścia z życia. Nawet nie wiem czy dobrze, że tutaj to pisze, ale nie mam nawet komu to wyrzucić. Chyba na tym swoją wiadomość zakończę eh

Link to comment
Share on other sites

Wiem co czujesz. Sam mam wrażenie że nie pasuje do tego świata, mimo to dxukam ciągle, ciągle mam nadzieje że znajde to mityczne szczęście, kogoś kto mnie zrozumie, kogoś kto będzie wsparciem dla mnie ale też ja dla tej osoby. Nie wolno nam tracić nadziei, bo jeśli ją stracimy możemy już jej nie odzyskać. 

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.