Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

Jestem 23 letnia kobieta która od marca 2020 cierpi na ból głowy, od pazdziernika 2020 doszły objawy takie jak ciągle zmęczenie oraz dusznosci utrzymujące się ciągle, czasem z napadami paniki (według mnie) w nocy którym towarzyszą jeszcze mocniejsze dusznosci, kołatanie serca, pot, poczucie lęku. Oczywiście obniza to nastrój gdzie według mnie to nic dziwnego przy ciągle złym samopoczuciu. Chciałabym zapytać jak się radzić z tym nie farmakologiczne? Czy ktoś zna jakieś sprawdzone sposoby na takie dolegliwości?

Link to comment
Share on other sites

Hej,

znam sprawdzony sposób na takie dolegliwości - psychoterapia. Skrywasz w sobie silne emocje, które musisz zrozumieć i wyrazić. Psychoterapeuta będzie w tym niezmiernie pomocny, ale tylko ten "właściwy", który potrafi kochać ludzi takimi, jakimi są, i przy którym będziesz się czuła bezpiecznie i swobodnie.

Jak będziesz miała atak paniki, polecam przetestować tę technikę oddechową: 4 sekundy wdychasz powietrze, 4 sekundy trzymasz całe powietrze w płucach, 4 sekundy wypuszczasz powietrze, 4 sekundy wytrzymujesz bez powietrza i tak w kółko. Jeśli na początku nie dasz rady po 4 sekundy, to sobie rób po 3, a jak będziesz mogła, to rób nawet po 10 sekund. Właśnie sprawdziłem i 10 sekund działa lepiej niż 4 :)

Trzymaj się

Link to comment
Share on other sites

Hej, u mnie podobnie było i jak przedmówca wspomniał mi pomogła terapia z psychioterapeuta-online i dopiero jakoś objawy fizyczne zaczęły odpuszczać. Problem trochę jeszcze pozostał, ale jest znacznie prościej.

Link to comment
Share on other sites

Droga Koleżanko, nie wiem czy to samo przejdzie, ale zdecydowanie bym obstawiał, że nie. Żeby poradzić sobie z objawami, trzeba dotrzeć do źródła choroby, a to wymaga trochę wysiłku. Psychika ma swoje, lepsze lub gorsze, sposoby na załagodzenie sprawy, ale one działają na zasadzie chowania trupa do szafy. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

@xklaudia8

Dzień dobry, przede wszystkim sugeruję kontakt z lekarzem ogólnym i wykonanie podstawowych badań jeśli Pani ich nie robiła. To po to aby wykluczyć ewentualne przyczyny somatyczne Pani dolegliwości.

Lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie.

Jeśli chodzi o przyczyny psychiczne to warto aby Pani zastanowiła się nad przyczyną lęku. Co się wydarzyło w Pani życiu w marcu i w październiku? Jakie sytuacje czy myśli wywołują w Pani lęk? Czy przyjmuje Pani jakieś środki, których skutkami ubocznymi mogą być takie objawy? O tym wszystkim powinna Pani porozmawiać z lekarzem i psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.