Jump to content

Zaburzenia lękowe, nerwica, depresja


Julia...

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zacznę od tego, że mam na imię Julia, mam 18 lat, w wieku 12 lat zostałam wykorzystana seksualnie. Wstydziłam się tego.. Ukrywałam to przez 5lat, tłumiłam w sobie te wszystkie emocje.. Obarczałam się winą, nie mogłam na siebie patrzeć, brzydziłam się samej siebie.. Z biegiem czasu zaczęłam urywać swoje znajomości, ponieważ czułam, że każdy patrzy na mnie z obrzydzeniem/ pretensjami (tzn. Np. 'jak mogłaś w wieku 12lat dać sie wykorzystać itp.) 

Od ostatnich 2 lat czuje się strasznie zmęczona i przybita wręcz apatyczna. Wycofałam się z jakichkolwiek relacji. Ponadto od kilku miesięcy nie czuję się sobą.. Śpię bardzo długo bo nawet i po 12-13h (gdy wcześniej wystarczyło mi 8h snu), a gdy się budzę to i tak czuje się zmęczona i najchętniej spałabym cały dzień i nie wstawała z łóżka. Coraz częściej odczuwam potrzebę płakania bez żadnego powodu, atakują mnie natrętne myśli. Odczuwam wewnętrzny lęk, ale nie potrafię określić czego się boję. Gdy wychodzę z domu mam wrażenie, że ktoś za mną idzie, śledzi mnie lub po prostu obserwuje. Jest to dla mnie uciążliwe. Odczuwam również  wewnętrzny stres, pocą się i drżą mi strasznie dłonie. Niekiedy też coś zakuje mnie w klatce piersiowej. (Robiłam badania krwi i moczu, wszystko w normie - aby wykluczyć cukrzycę itd) 

Czy możliwe, że po tylu latach od tamtej sytuacji mogę mieć jakieś zaburzenia? , depresję? , stany lękowe? 

 • Smuci mnie to 1
Link to comment
Share on other sites

Czesc, z tego co napisalas wynika, ze dopiero rok temu przestalas ukrywac to co.sie stalo kiedys. Zapewne dlatego dalej to przezywasz. Bylas z tym u psychologa? Moze on pomoze Ci z tymi stanami lekowymi. 

Te wszystkie mysli siedza nam tylko w glowie, sprobuj pomyslec np "oni przeciez nie wiedza co.mnie spotkalo". 

Spisz dosyc dlugo, ale.to.zmeczenie tez.moze z tego wyniknac. Postaraj sie dogadac sie z budzikiem, raz drugi trzeci i sie moze uda spac krocej a wtedy i dzien zaczniesz wczesniej. W wieku 18.lat pewnie jeszcze chodzisz do szkoly prawda?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma za co. 

Sprobuj moze skupic sie na nauce? Zwlaszcza jesli.zdajesz mature.  Moze nauka pozwoli Ci sie wyrwac od tych wszystkich mysli, badz tez zacznij cwiczyc w domu. Probuj przynajmniej:)

Co do.psychologa, nie znam.sie za bardzo, moze ktos inny sie wypowie, jednak bym napisala- zmien psychologa. Na moje oko nie wszystko jest w porzadku. 

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.