Jump to content

Zagubiona emocjonalnie


AloneInTheDark

Recommended Posts

Mam 33 lata. Jestem córką alkoholika. 

Kiedy byłam mała mój ojciec dużo pił, znikał na kilka dni i wracał bez wypłaty. Moja matka kłóciła się płacząc na przemian...chowała się w toalecie myśląc, że nie wiem, że wtedy płacze. 

Były różne epizody po tym jak ojciec wracał narąbany. Czasem był tak pijany, że spał,  a czasem poprostu awantury,  szarpanki i przepychanki.

Moja mama po dziś dzień spłaca jego długi, nadal przy nim trwając. Zawsze wstydziła się tego wszystkiego tak bardzo, że nie chciała żeby komukolwiek zwierzala się z problemów w domu, no i ja też milczałam i dusiłam to w sobie.

W wieku 18 lat byłam już tak bardzo znerwicowana, że nosiłam przy sobie krople na serce i na uspokojenie,  bo np.gdy poklocilam się z chłopakiem zaczynałam się trzasc cała jakby było mi zimno i nie mogłam się uspokoić.

Dziś mija już ok.12 lat od kiedy nie mieszkam w domu, ale problem w mojej głowie nadal został.
Jakieś 13 lat temu poznałam mojego obecnego męża, po ślubie 2.5 roku.
Ostatnio mamy dość ciężki czas i sporo się kłócimy. Podczas kłótni mąż nie szczędzi od obelg, co sprawia mi ogromną przykrość. Mówiłam mu o tym, prosiłam,  mówiłam, że te słowa ranią mnie bardziej niż dostać w twarz...
Od zawsze marzyłam tylko o tym aby stworzyć normalna rodzinę, zupełnie inną,  niż ta w której się wychowałam. Jednakże mąż cały czas zwodzi mnie lub sam nie jest pewien jeszcze czy wgl chce w tym podłym świecie splodzic dziecko.

Zaczęłam terapię,  lecz ją przerwałam, psychoterapeutka powiedziała mi o syndromie DDA, kiedyś coś o tym słyszałam, ale im bardziej zagłębiam się ten temat tym bardziej, widzę, jak dużo błędów mogła bym uniknąć i jak ukierunkować swoje życie bardziej , gdybym tylko trafiła na terapię.
Uczuć musiałam uczyć się sama, wydaje mi się, że poprostu nie radzę sobie ani z nimi ani z emocjami, czasem za bardzo wybucham,  a czasem za bardzo kumuluje wszystko w sobie.
Ludzie mną manipulują, choć staram się im na to nie pozwalać.
Ostatnio wyniknęła pewna głupia sytuacja, ponieważ koło bloku spotkałam naszego sąsiada,który wzorem ideału ani cnót nie jest, jednakże dla mnie to poprostu kolega sąsiad, dość dawno go nie było bo miał pewne problemy, w każdym bądź razie weszłam do niego na chwilę, bo prosił żebym z nim zamieniła kilka zdań, pytał co tam słychać, co w bloku czy coś się działo itd...zagadaliśmy się i międzyczasie zadzwonił mój mąż, nie odbierałam, bo obawiałam się awantury, że jak mu powiem ,że tu jestem to będę mieć straszną wojnę w domu, ponieważ mąż mi nie ufa, a to dlatego, że 15scie lat temu jakaś była puściła go kantem...
W każdym bądź razie, przyznała mu się w końcu gdzie byłam, dlaczego nie odebralam itd... Jednakże on mi nie wierzy, twierdzi, że napewno się puściłam i zachowałam sie jak dziwka.

Rozumiem jego rozgoryczenie, ale on kiedyś zrobił coś gorszego niż siedzenie u sąsiadki pół godziny nawijajac jej makaron na uszy... Doprowadził do rozpadu naszego związku poprzez zdradę. Ja mu ja wybaczylam,  po 3 miesiącach. A on oskarża mnie nie mając nawet dowodów o coś czego nie zrobiłam. A ja poprostu czasem jestem za dobra dla ludzi i chciałam opowiedzieć chlopu co słychać na szybko i wyjść. Nie chciałam stać pod blokiem, żeby uniknąć głupich plotek sąsiadów.
Teraz płacę za to obelgami i zastrzeżeniem rozwodem... Jednakże sam nie zdecydował się do tej pory odejść.
Dobry z niego człowiek,  ale jest on dość wybuchowa osobą, tzn.czasem zbyt szybko wpada w złość jak mały chłopiec.

A gdy w związku znajduje się mała dziewczynka i mały chłopiec to ciężko o dojrzałe relacje.
Nie chce się już zastawiac syndromem DDA, chce stawić czoła temu problemowi, ale ostatnio od 2-3 miesięcy coraz więcej mam takich dni, że poprostu  nie chce mi się żyć. I coraz częściej myślę o śmierci.
Po dzisiejszej kłótni z nim i na myśl o rozstaniu miałam ochotę poprostu ze sobą skończyć, bo stwierdziłam, że nie mam już siły na kolejny związek itd...

Wiem, że muszę iść na terapię, ale chciałam to z siebie wyrzucić, bo nie mam nawet komu o tym szczerze opowiedzieć... mąż nie chce mnie juz słuchać, bo mi nie wierzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.