Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg


Matri009
 Share

Recommended Posts

Cześć mam na imię Dominik mam 20 lat , moje życie od samego początku nie jest usłane różami , chyba że samymi kolcami .

Nie będę się jednak tutaj rozwodził , na dzień dzisiejszy po 3 latach samodzielności wróciłem po 6 latach rozłąki  do mamy , problemem nie jest sam fakt powrotu tylko Jej nastawienia do mnie ( mam problemy z emocjami , myślami itd , nie mam jeszcze postawionej żadnej diagnozy , choć podejrzewam depresje ) . Przez parę miesięcy z braku możliwości podjęcia pracy mama mnie utrzymywała , choć układ był taki że pilnowałem brata i prowadzałem Go do szkoły oraz sprzątałem w domu , więc wychodziło na równo . Przez cały ten okres mama zarzucała mi psucie atmosfery i zły wpływ na brata przez moją niechęć do życia , którą sam przyznam , że posiadam. Wszystko miało się skończyć w momencie mojego pójścia do pracy , a nastrój miał się diametralnie podnieść . Jednak tak się nie stało , jest mi jeszcze ciężej . Nie wiedzialem że będzie aż tak tragicznie , fobia społeczna  , brak pewności siebie , nieumiejętność skutecznej pracy ... A po tym wszystkim powrót do domu na 2 godziny , spać i znowu do pracy .... W weekend jestem wykończony psychicznie i fizycznie i chce mi się płakać . A mama dobija mnie i przypomina , o tym że miałem się poprawić po podjęciu pracy . Nagminnie przez te miesiące straszy mnie wyrzuceniem z domu ... Naprawdę już nie daje rady i coraz częściej myślę o ośrodku zamkniętym albo nawet o samobójstwie . 

 

Edited by Matri009
  • Smuci mnie to 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przede wszystkim ze względu na myśli samobójcze świadczące o silnie obniżonym nastroju powinien Pan pilnie skonsultować się z lekarzem psychiatrą w Poradni Zdrowia Psychicznego lub gdyby myśli się nasilały - zgłosić się na Izbę Przyjęć do szpitala. Na wizytę do lekarza psychiatry nie jest potrzebne skierowanie.

Lekarz zaleci Panu dalsze postępowanie i zleci też psychoterapię podczas, której będzie Pan mógł nauczyć się radzić sobie z emocjami w tym np. z lękiem.

Nie napisał Pan co się działo w Pana życiu w dzieciństwie, czym była spowodowana sześcioletnia rozłąka z bliskimi więc trudno mi coś więcej napisać.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.