Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

uczucie obcości


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Chciałbym podzielić się problemem który siedzi w mojej głowie od jakiegoś roku . Mianowicie przed ślubem dostałem dom w stanie surowym od moich Rodziców . Dom 150 metrów , działka 9 arów , małe miasteczko , dosyć ciasna zabudowa miejska (osiedle)Niestety u mnie od jakiegoś czasu występuję problem dziwnej natury , po prostu nie chce mi się wracać do tego domu ( tego miejsca) , nie chce mi się nic w nim robić , nic mnie nie cieszy . Większą przyjemność sprawia mi wykoszenie trawy u teściów czy u rodziców niż u mnie we własnym domu. Bardzo mnie to wkurza że działka jest mała , ciągle są tam jakieś problemy co nie chciałbym zrobić to jest problem , działka jest wąska i na dodatek ze spadem. Po prostu czuję się obco we własnym domu , to dziwne uczucie zżera mnie od środka od jakiegoś czasu . Bardzo często jeżdżę do mojego kuzyna , czy też znajomych , tam jest miejsce na wszystko , na altanę , na huśtawkę dla dzieci , na drzewka owocowe . Ostatnio zdarza mi się jeździć samochodem obok innych działek moich Rodziców , te działki są duże , prosty teren i tak sobie wyobrażam jakby właśnie w tym miejscu stał nasz dom . Ja wiem że dostałem od moich Rodziców bardzo dużo , moi niektórzy znajomi mogą tylko pomarzyć o tym co ja dostałem , ale ostatnimi czasy naprawdę to uczucie obcości we własnym domu bardzo mnie zżera . Nie rozmawiałem z Żoną na ten temat , ostatnio ponownie coś robiliśmy i jak zwykle były problemy , i rzuciłem tak w nerwach że ja najlepiej sprzedałbym ten dom i wybudował się na większej i równej działce , żona powiedziała że jesteśmy młodzi i wszystko przed nami , ale oczywiście nie rozmawiałem z nią więcej na ten temat , powiedziałem to tak w nerwach. Dom moglibyśmy wystawić na sprzedaż ale podejrzewam że  moi Rodzice odebrali by to bardzo źle , nawet w sytuacji gdybyśmy im oddali pieniądze które oni włożyli w tą budowę , boję się że po prostu wbiłbym im sztylet w serce , z drugiej strony mogliśmy z żoną powiedzieć że np nie chcemy mieszkać w tym domu i podziękować im wtedy jak chcieli nam ten dom dać. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i chciałby się mi jakoś pomóc. Naprawdę pierwszy raz mam takie "uczucie" które niestety nie mija .

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Nie zamierzasz chyba z własnej woli spędzić reszty życia w miejscu, które ci nie odpowiada? Nie duś tego w sobie, bo wewnętrzny konflikt będzie się powiększał, a wraz z nim twoje nieprzyjemne objawy. Porozmawiaj o tym na spokojnie i szczerze ze swoją żoną, a później z rodzicami. Powinni okazać wyrozumiałość i pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca na dom. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Powiem Ci tak. Ja dostałem mieszkanie po babci, niestety tam się dusiłem. Musiałem się tam przenieść bo u mamy już nie było miejsca, bo wprowadziła się do niej siostrzenica która zaciążyła. Niestety ja się robiłem coraz bardziej jak to opisałeś nerwowy. Nie chodziło o to, że mam cicho, że jestem na swoim czy coś. Chodziło o to, że nie czułem się tam jak u siebie. Dopiero po kilku latach je sprzedałem, ale wylądowałem też na terapii u psychoterapeuty-online. W prawdzie prowadzi mnie tam świetny specjalista, to bardzo podkopane mam jednak poczucie swojej wartości.

Sprzedaj i nie męcz się. Rodzice to zrozumieją. To jest Twoja inwestycja w przyszłość. Uwierz mi - nic na siłę.

Link to comment
Share on other sites

Osobny dom, poza siedliskiem rodzinnym? No problem. Trzeba przedstawić rodzicom plan zamiany tego domu na jakiś inny i podać rozsądne argumenty, które się im spodobają: chcesz wybudować garaż, żona chce mieć ogródek, konflikt z sąsiadami konfidentami, więcej miejsca na DG, ... Tak to trzeba przedstawić żeby rodzicie sami proponowali zamianę/sprzedaż dla waszego dobra. Oddawać, robić dramaty że nie takie to raczej im serce złamie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.