Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Toksyczna matka moją żoną.


Arczi15
 Share

Recommended Posts

Jestem świeżo po rozwodzie. Moja była żona ma dwóch synów z pierwszego małżeństwa. Byliśmy razem 9 lat. Chłopaki są już pelnoloetni. Ostanie lata to była tragedia. Żona oddaliła się ode mnie. Miała pretensje o wszytko. To był koszmar. W końcu kupiła dom wcześniej doprowadzając do rozwodu. Od tygodnia mieszka sama z młodszym synem - 19to latek. To jej młodszy syn powoli przejął moją rolę. To on zasypiał z mamą na kanapie oglądając serial , razem chodzili na zakupy itp. Starszy syn poszedł na studia i wyprowadził się od nas a młodszy został i ... No właśnie i co ? W piątek przed wyprowadzką jej ostatnia wiadomość zakończona była : "nie zbliżaj się do mnie nigdy więcej" W sobotę po południu gdy była już u siebie z synem zostałem zaproszony na odwiedziny i wiadomość zakończona była serduszkiem.  Zmiana nastawienia do mojej osoby o 180stopni. Była żona pisze do mnie i informuje mnie co robi ale każda czynności jest wykonywana z synem . No i mnie oświeciło. Syn nie poszedł na studia bo żona niby potrzebowała wsparcia przy rozwodzie. Syn ma 19lat i nigdy nie miał dziewczyny, nie miał nawet żadnej randki. Nie wychodzi z domu sam tylko zawsze ze swoją mamą. Dzisaj przeczytałam artykuł o toksycznych matkach i to jest to. Nie miałem szansy na utrzymanie tego związku. Była żona zniewoliła swojego syna. On nic bez niej nie potrafi zrobić. Dzisiaj zapytałem byłą żonę jak jej się śpi w nowym domu. Odpowiedziała , że śpi z synem w jednej sypialni.  Żona za wszytko mu płaci tak żeby nie poszedł do pracy. Wspólnie gotują, chodzą na spacery. Do mnie teraz zwraca się kochanie - po rozwodzie i po rozstaniu.  Na szczęście jestem już z dala od tego. Pytanie  czy mogę coś zrobić w tej sytuacji ? 

Link to comment
Share on other sites

Myśle że dobrym pomysłem bedzie rozmowa z mlodszym synem sam na sam. Młody  powinien widzieć że coś jest nie tak i pomału powinien przygotować mame na to że nie bedzie z nia spał do końca życia. A była żona wydaje sie bać że zostanie sama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.