Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z agresją


Shar
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry.

Chciałam opisać mój problem. Mam 27 lat, mój chłopak również. Jesteśmy razem 7,5 roku. Uważam, że mój facet nie radzi sobie z emocjami, zwłaszcza z gniewem. Takie sytuacje zdarzały się bardzo sporadycznie przez cały czas trwania związku, ale były to po prostu mocne kłótnie. Aż do zeszłego marca kiedy w związku z budową domu doszło do sytuacji, która częściowo była moją winą, a częściowo nie. Wtedy prawie się rozstaliśmy, ponieważ facet szarpnął mnie w trakcie kłótni i wg niego wszystko było moją winą (mimo, że to nie była prawda).

Niestety te zachowania zaczęły eskalować, gdy w domu pojawił się pies. Młody, ale po przejściach i wymagający nauczenia wszystkiego od podstaw. Chłopakowi zdarzyło się stosować agresję w stosunku do zwierzaka (również fizyczną). Teraz powtarza się to cały czas, gdy pies zrobi coś źle (teraz tylko słowna). Dodam, że jesteśmy w kontakcie z behawiorystką w kwestii psa, ale zmiana jego zachowań to proces, który potrwa. Chłopak nie widzi problemu w swoim zachowaniu.

Czy to już się kwalifikuje pod szukanie pomocy u psychologa? Wg mnie takie zachowania nie są normalne, ja się bardzo źle czuję musząc na to patrzeć, mam wrażenie, że nie bezpośrednio, ale pośrednio krzywdzę tego psa, a on już swoje przecierpiał w życiu. Dodam, że podobnie było u faceta w domu rodzinnym, ciągłe awantury, jakieś ciche dni. Odkąd jesteśmy razem już kilka razy słyszałam, że się rozwodzą. Powoli zaczynam mieć wrażenie, że tkwię w toksycznym związku.

 

Edited by Shar
Dodanie paru szczegółów zgodnie z instrukcją
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

to truizm ale tak jest, że dzieciństwo wpływa na nasze późniejsze życie. Być może Pani partner nauczył się w swoim domu, że konflikty rozwiązuje się siłowo, nieposłuszeństwo podlega karze, szuka się winy za swój stan emocjonalny u kogoś a nie u siebie, tak samo z niepowodzeniami. Teraz stosuje te same schematy.

Warto mu zasugerować, że można w takich sytuacjach zachowywać się w inny sposób dbając o to aby nie skrzywdzić innych osób i siebie. Może się tego nauczyć podczas psychoterapii.

To dla Pani może być ważny sygnał czy partner będzie chciał o swoim zachowaniu porozmawiać i przyjrzeć się sobie. Możecie pomyśleć o terapii par lub indywidualnej.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.