Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Zaburzenia nastroju


Iwusia
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam 40lat.Od początku małżeństwa czyli od 15lat staram się o dziecko z mężem. Po 1 in vitro poroniłam. Kolejne próby nie przyniosły żadnych rezultatów. Mąż nie szczędzi se alko, przez co są częste kłótnie. Mamy duży dom gdzie zajmujemy górę, na dole mieszkają teście. Teściowa jest wredna, dużo przykrych słów usłyszałam na swój temat ale nie bezpośrednio(bardzo biorę do siebie niektóre słowa) . Pracuje w dużym markecie gdzie trzeba zapier....W tym roku chcemy znowu iść na in vitro ale mąż popija a ja się bardzo denerwuję tym. Myślę często, że jestem nic nie warta. Walczę z trudnymi myślami, nic mnie nie cieszy, rzadko kiedy się uśmiecham i chyba nie jestem nikomu potrzebna. Proszę o pomoc. Tylko nie proszę o komentarze typu idź do psychiatry lub psychologa bo tyle to sama wiem. 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Popijanie męża jest znakiem, że z czymś sobie nie radzi. Wspomniala Pani ze mieszkacie z teściową, a jak on reaguje na niestosowne komentarze swojej mamy kierowane do Pani? Czy staje po stronie Pani czy nie? Najlepiej dla zdrowia Pani jest uwolnic sie od tesciowej, poszukac innego mieszkania, ktore wiadomo wiąże sie z kosztami, jednak dopoki nie pomysli Pani o swoim zdrowiu to ciezko będzie zaczac normalnie funkcjonowac. Moze mąż jest tak przywiazany do swojej mamy, ze jest od niej w pewnien sposob uzalezniony, a to bardzo zle dla Panstwa zwiazku. Kolejna kwestia jest zajscie w ciążę. Jeżeli zdecydowani sie Państwo na invitro, znaczy ze któraś ze stron ma problem. Pewnie juz wszystkie badania byly porobione i to jedyna szansa. Mimo wszystko dopoki Państwo nie uwonivie sie od rzeczy, ktore Was przytłaczają i nie zaznacie spokoju ducha, to ciąża moze zakonczyc sie tak jak poprzednia, a to jest jednak trauma dla rodziców. Terapie jak sama Pani powiedziala byly by dobrym rozwiazaniem, jednak wiążą sie z konsekwentnym dzialaniem. Wiec może warto zaczac od dzialania i uwolnic sie od toksycznych ludzi, a potem na spokojnie temat dziecka sam przyjdzie. I przede wszystkich pojedzcie gdzies razem nawet na weekend gdziekowielk, gdzie bedzie tylko Pani i mąż i zrobcie rzeczy ktorych dawno nie robiliscie. Badzcie razem, sami dla siebie, bez nikogo wiecej. Moze uda sie wtedy porozmawiać i otworzyc? Życzę powodzenia i trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A byla juz Pani u psychologa? Moze warto wybrac sie razem? 

Wspolny wyjazd jest chyba dobrym pomyslem, tylko teraz w dobie koronawirusa moze byc to.problem. od tesciowej dobrze by byllo.sie odciac na chwile, zeby.miec spokoj. A z mezem porozmawiac, pojsc razem na spacer czy zjesc romantyczna kolacje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak po za psychologiem, prosze absolutnie nir myslec, ze nie jest Pani nic nie warta. Walczy Pani w koncu o to aby stworzyc rodzine bez wzgledu na wszystko. A z mezem proponuje powazna rozmowe na temat alkoholu, bo to do.niczego dobrego nie prowadzi. A tesciowa olac, niech sobie gada, ludzie nigdy nie przestaja gadac. Jednym uchem Pani wleci, a drugim niech wyleci;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.