Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z otworzeniem się


Naolle
 Share

Recommended Posts

Cześć mam na imię Edyta i mam 25 lat

Od prawie roku jestem w związku z facetem starszym ode mnie o 9 lat .ogólnie potrafimy się dogadać jednak mój problem jest następujący 

Od samego początku mam problem z dotarciem do niego ,nie potrafi otworzyć się przede mną w żaden Sposób, nawet emocjonalny . Nie lubi czy tez nie potrafi rozmawiać na poważniejsze tematy , nie chętnie ze mną wychodzi ,niechętnie zabiera do swoich znajomych . Najchętniej całymi weekendami grałby na playstation popijając przy tym piwko ,dodam ze z moim chłopakiem widujemy się tylko w weekendy . Otwarcie mówi o tym Ze nie tęskni za mną i nie ma potrzeby zobaczyć mnie od razu gdy tylko wróci do domu .

kilknascie lat temu został bardzo zraniony przez swoją była dziewczynę , i tym zdarzeniem tłumaczy swoje zachowanie . Jest oziębły ,nie potrafi pokazać emocji nie martwi się o mnie nie pyta co u mnie ,nie sprawia mu problemu kiedy nie odzywa się do mnie przez cały tydzień gdy jest poza domem , kilkukrotnie powiedział mi, ze coś do mnie czuje ale nie jest to kochanie i nie wie czy kiedykolwiek da mi to uczucie ,twierdzi ze zakochał się tylko raz i więcej nie potrafi ,twierdzi tez ze zależy mu ba mnie i nie jestem mu obojętna , próbowałam różnych sposobów aby otworzył się na mnie bardziej ,zaufal . Jest narcyzem ,w dodatku bardzo samolubnym , od samego początku związku było bardzo dużo kłótni ,zarzucałam mu ze zbyt mało się mną interesuje ze jestem mu obojętna . Dodam ze jest osoba która nie ma planów na przyszłość żyje z dni na dzień i inne bliskie mu osoby traktuje w podobny sposób jak mnie ,po prostu odsuwa od siebie , jest bardzo zamknięty . Jednak mimo wszystko nie chce go skreślać bo jest dobrym człowiekiem , chce dać z siebie wszystko aby otworzyć go na siebie ,aby dać mu poczucie zaufania , i choć wie ile dla mnie znaczy i jak bardZo go kocham nadal jest mu obojętna nasza przyszłość bo jak twierdzi będzie wiecznym kawalerem bo pasuje mu życie wolnego strzelca . Proszę o poradę 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trochę to wygląda jakbyś była zapełnieniem dziury po kimś. A nawet po tym opisie dość mocno tak to wygląda. Pytanie jest do ciebie czy ty chcesz być w związku, w którym służysz tylko za "pocieszałkę" i kogokolwiek żeby nie został sam.

Link to comment
Share on other sites

@Naolle

czytam, że Pani partner jasno komunikuje swoje potrzeby: nie chce być w trwałym związku. Warto aby Pani przyjrzała się czy nie rozmijacie się co do swoich oczekiwań co do tej relacji. Z opisu wynika, że Pani jest bardziej zaangażowana emocjonalnie i być może z tego powodu wydaje się Pani, że uda się Pani zmienić zachowanie partnera.

Polecam Pani do przeczytania książkę Robin Norwood "Kobiety, które kochają za bardzo" Krótki opis brzmi: "Poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne uczucie do niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn."

Dosyć niepokojące jest też opisywane przez Panią zachowanie partnera dotyczące grania i picia alkoholu gdyż może prowadzić do uzależnienia.

Jeśli Pani postanowi prowadzić próby zmiany partnera to dobrze by było gdyby Pani chociaż zadbała o siebie dając sobie jakieś kryterium czasowe np. "obserwuję co się dzieje w następnych 3 miesiącach. Jeśli nasza relacja się nie zmieni to ....." I tu proszę niech Pani dokończy zdanie, co wtedy Pani zrobi? Może Pani pomyśleć co by Pani doradziła swojej przyjaciółce w takiej sytuacji.

Dobrze by było gdyby Pani mogła porozmawiać z kimś zaufanym (rodziną, przyjaciółką, psychologiem) o swoim związku aby mieć wsparcie przy podejmowaniu decyzji o przyszłości tego związku.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.