Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z negatywnymi informacjami w mediach


Recommended Posts

Witam, jestem 42 letnią kobietą żyjącą od kilku lat w szczęśliwym związku partnerskim, a także mamą 4 letniej dziewczynki. 

Zauważyłam, że odkąd pojawiła się na świecie moja córka mam duży problem z informacjami jakie od czasu do czasu pojawiają się w mediach na temat krzywdzonych dzieci..

Każdą zaslyszaną tragiczną historię ( np o pobiciu dziecka przez rodzica, molestowaniu dzieci, czy zabójstwie dziecka) przeżywam bardzo intensywnie i bardzo długo,niejednokrotnie płacząc z bezsilności,kilka razy dziennie wracają do mnie myśli o tym co musiały przeżywać niewinnie,bezbronne małe dzieci.. 

Doszło do tego ,że ostatnio po kolejnej tragicznej historii przestałam się cieszyć z rzeczy które wcześniej sprawiały mi radość, nie potrafię się skupić w pracy ,wszędzie widzę cierpienie tej małej dziewczynki która parę dni temu zginęła z rąk swoich 'rodziców.

Jak sobie pomoc? Przestałam żyć własnym życiem,zamartwiam się codziennie i coraz bardziej boję się korzystać z internetowych serwisów informacyjnych czy oglądać telewizję..

Dodam ,że nie reaguje w ten sposób gdy podobne zdarzenia dotyczą doroslych lub cierpienia zwierząt.  

Bardzo proszę o pomoc- jak wytłumaczyć sobie, że niestety świat nie jest idealny..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.