Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Regres


nulka35
 Share

Recommended Posts

Tak się zastanawiam...
Skoro od dziecka byłam "Zosia samosia" i wszystko chciałam robić sama, samodzielnie.. to dlaczego tak zaciekle walczyłam o obecność innych i ich przyjaźń? Dlaczego tak za wszelką cenę chciałam zrobić z przypadkowych ludzi swoich przyjaciół? I dlaczego tak szybko się do nich przywiązywałam. Byłam gotowa porzucić wszystko, co ważne dla ich atencji i obecności.... 🤨

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

uprzejmie proszę napisać więcej o sobie według: https://ocalsiebie.pl/darmowa-porada-psychologa/

to wówczas będę mogła napisać coś więcej niż ogólne, możliwe przyczyny takiego zachowania jak np. lęk przed odrzuceniem i sięganiem po pomoc, niska samoocena itp.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry.

Mam na imię Ania, 35 lat. Od 6 lat mieszkam w Danii. Od 5 jestem w związku. Aktualnie znajduję się w sytuacji, w której sama sobie stawiam pytania o swoje życie.

Dlaczego jestem tu i właśnie taka jaka jestem?

Stałosię tak dlatego, że od pewnego czasu mam wrażenie, że utknęłam w miejscu. Poza pracą i spacerami z psem nie spotykam się z ludźmi. Nie mam przyjaciół, za to mam blokadę w wychodzeniu do ludzi. Za dużo złego spotkało mnie z ich strony, dlatego mam dystans. Zbyt łatwo się angażuje emocjonalnie a potem cierpię.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, tez tak miewam, nie wiem czy to sa poprostu cechy charakteru czy moze wynik takiego wychowania przez rodzicow? Tez bylam zawsze zosia samosia, a tez walczylam zawsze aby byc zauwazona, choc nigdy nie lubilam byc w centrum uwagi. Mnie wychowano tak abym nigdy nie byla egoistka, i ze zawsze trzeba pomagac. Nikt jednak nie powiedzial, ze nie kazdemu sie nalezy.moja uwaga i wsparcie. Pozdrawiam serdecznie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.