Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Strach przed samotnością


Rafix
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich mam na imie Rafał 38lat [od 9 lat w związku] odczuwam strach przed samotnością ,co utrudnia w znacznym stopniu _zycie z żoną.

Jestem w tej kwestii bardzo upierdliwym mężem,ciągle się czepiającym o byle rzeczy. Jestem również chorobliwie zazdrosnym partnerem co przyczyniło się do opuszczenia przez żonę naszego domu.Żona wróciła do domu rodzinnego w Polsce, przebywaliśmy od 6lat w Niemczech,wyjechaliśmy razem w 2014roku jak to się mówi za chlebem,problemy ze mną jak i z żoną zaczeły się po około roku przebywania za granicą,a wszystko zaczeło się od zakazywania przeze mnie żonie na nawiązywanie znajomości,wychodzeniu samej na miasto HAMBURG jak i również komunikowanie się z innymi ludźmi na różnego rodzaju komunikatorach.

Przyznaję się do tego że obawiałem się i to znacznie iż żona na takich portalach szuka przygodnych znajomości,teraz wiem że było to durne myślenie.

przyznaje się również do nagminnego kontrolowania telefonu żony i wyszukiwanie pretekstów do pokłócenia się.

 

Teraz jestem jak to sie mówi w D.......e i żona od kilku dni tak jak napisałem wyżej przebywa w rodzinnym domie w PL. 

 

Zwracam się z prośbą o pomoc do życzliwych ludzi 

Chciałbym odbudować relacje z żoną.

 

POMOCY

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Co mogę doradzić to przede wszystkim praca nad samym sobą. Już zrobiłeś krok do przodu, że zrozumiałeś swój problem, drugi krok to przyznanie się do błędu. Może spróbuj porozmawiać z żoną, że będziesz pracował nad swoim zachowaniem, zapewnij ją, że bardzo Ci na niej zależy i nie chcesz jej stracić, ale również wysłuchaj co ona ma do powiedzenia, jak się czuje i co uważa, że chciałaby zmienić. Zawalcz o to, co się posypało, by złożyć to w całość, powodzenia! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.