Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem w związku na którym bardzo mi zależy


glexus
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem mężczyzną, mam 36 lat, pracuje, mam własne mieszkanie. Jestem w związku partnerskim ze wspaniałą osobą od prawie 4 lat. Od około 1,5 roku nie uklada się Nam i to chyba jest moja wina. Sam zauważyłem, że mam często bardzo głupie pretensje do partnerki, o to, ze rozmawia z kolegą z pracy, ze spotka się ze znajomymi. Jest tego więcej. Teraz pisząc to uważam, że jest to normalne ale w danej sytuacji nie wiem czemu tak reaguje. Od dwóch miesięcy nie mieszkamy razem i czuję, że ją tracę. Dodam jeszcze, ze przez prawie 2,5 roku dogadywaliśmy się na każdej płaszczyźnie. Szukam pomocy wszędzie gdzie tylko mogę i narazie skutek jest negatywny. Teraz mieszkam sam i jest mi bardzo źle bez Niej, kłębią mi się w głowie najgorsze myśli, blagam pomóżcie mi. Od około 7 lat przyjmuje leki bo miałem zdiagnozowaną depresje lękową. Rozmawiałem z psychiatrą i poleciła terapie którą rozpocząłem ale nie jestem przekonany co do Pani psycholog. Szukam pomocy wszędzie 

Link to comment
Share on other sites

Witam, witam. Chciałbym pomóc,  ale na podstawie kilku twoich zdań nie jestem w stanie napisać posta, który w magiczny sposób przegoniłby twoje lęki. Do tego potrzebna jest relacja z osobą, która poda ci dłoń i pomoże przejść przez te mroczne obszary i wyprowadzi na słoneczko szczęśliwości.  

Z tego co wiem bardzo trudno jest od razu trafić na porządnego psychologa/psychoterapeutę. Zastanów się dlaczego nie jesteś do niej przekonany, bo albo jest niekompetentna i nie radzi sobie należycie, albo, ewentualnie, wzbudza w tobie jakieś blokujące i odpychające uczucia, które nie są zależne od niej. Jeśli jest do kitu, to trzeba szukać dalej, do skutku. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.