Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Problem z samym sobą


Monika12333
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 17 lat i przez ostatni czas bardzo trudno jest mi tak na prawdę żyć.

Począwszy od stresu jaki ciągle mi dokucza, kończąc na braku motywacji. Bardzo ciężko jest mi się zabrać do czegokolwiek, a dawne pasje nie sprawiają mi już tyle radości co kiedyś. W momencie nadejścia dnia wolnego czuję pustkę, a życie nagle staje się czymś dziwnym, czymś czego nie rozumiem, tak jakbym stała obok i patrzyła na wszystko z innej perspektywy. Nie potrafię odpocząć, ponieważ ciągle myślę o obowiązkach, których i tak nie wypełnia, a kiedy już się za nie zabiorę to jestem zbyt zmęczona aby wykonać je dokładnie, przez co odczuwam poczucie winy. Poranki są dla mnie ciężkie i wydają się najgorszą częścią dnia... ludzie z którymi żyję na co dzień bardzo mnie denerwują robiąc zwykłe czynności, takie jak jedzenie, mówienie, czy samo ruszanie się; to nie jest tak, że oni są powodem mojego stresu, lecz dźwięki i to co widzę mnie ,,przytłacza'': dlatego aby nie wpływać na nich negatywnie, wbijam sobie paznokcie w dłonie, tak aby ,,zagłuszyć'' to co mi przeszkadza. Ponadto ostatnio czuję się zmęczona i martwię się o to jak będzie wyglądać moja przyszłość, której boję się zobaczyć.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Opisujesz objawy obniżonego nastroju, lęku przed przyszłością, zmęczeniu i poczuciu winy.

Powinna Pani porozmawiać o swoich emocjach z bliskimi a także poprosić ich o zapisanie Panią na konsultacje z lekarzem specjalistą żeby wykluczyć choroby somatyczne np. niedoczynność tarczycy.

Warto abyś poprosiła też o konsultacje z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.