Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Dziecko autystyczne


Zielona
 Share

Recommended Posts

Witam.                                              Mam pytanie: Czy prawdziwe jest stwierdzenie, że dzieci autystyczne nie kłamią i czy dziecko autystyczne może w szkole bezkarnie popychać, bić i kopać mojego syna. Syn ma 9 lat, a tamten jest o 2 lata starszy. Kiedy zwróciłam uwagę po kolejnym, drugim z rzędu ataku, mama tamtego chłopca powiedziała , że to jednorazowa sytuacja i ja kłamię, bo syn jest autystyczny i mówi, że to pierwszy raz a on nigdy nie kłamie i to mój syn go prowokuje. Przy czym dzieje się to na lekcji wf a reakcja nauczyciela ogranicza się do: Nic ci i nie będzie. A mój syn prz ez resztę lekcji siedzi i płacze i z płaczem wraca do domu. Proszę o odpowiedź i poradę. Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

odpowiem inaczej - w szkole nie powinno być przyzwolenia na przemoc. Jeśli takie zdarzenia zachodzą i to w obecności nauczyciela może powinna Pani porozmawiać z pedagogiem szkolnym lub dyrekcją. Jeśli dzieje się to na lekcji to pewnie wokół są inne dzieci, które widzą całą sytuację i pedagog mógłby porozmawiać z nimi na ten temat.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam.                                            Dziękuję za poradę, ale niestety w naszej szkole to wygląda tak, że jak zgłaszam przemoc to zawsze słyszę, że dziecko zmyśla i klamie, matka jest przewrażliwiona, a dzieci nawet jak widzą to i tak nie widzą bo tak prościej, żeby ich nikt nie wypytywał. A później jeszcze dzieci a mam ich trójkę słyszą od nauczycieli, żeby nie żalili się mamusi. Rodzice zawsze stają po stronie swoich dzieci i jak jest problem, to nie ma go jak rozwiązać. Nie mam już do tego siły.                               Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.