Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Skasowane wiadomości, manipulacja i zastraszanie.


alien1666
 Share

Recommended Posts

Potrzebuję rady.  Mam 39 lat, męża i dwójkę dzieci. Jakiś czas temu zobaczyłam, że mój mąż skasował jakieś tam wiadomości od koleżanki z pracy, a kilka miesięcy temu wrócił do domu bardzo wzburzony, bo jakiś kolega brzydko i wulgarnie się do niej odezwał ( a co go to obchodzi?) Zaznaczę, że nigdy wcześniej o niej nie wpominał w domu, a o innych kolegach tak, bo często mówi o pracy. Wygląda to tak jakby tę relację jakoś dziwnie przede mną ukrywał.
Od kilku miesięcy próbuję wyjaśnić tą sytuację, są awantury i kłótnie, głównie przez niego bo jak go wypytuję to on szaleje, twierdzi, że nic nie było i do niczego nie doszło ale czuję, że jakiś sentyment do niej ma. On zapewnia mnie, że nic nie było i kocha mnie ale kiedy proszę by pokazał mi smsy od koleżanki z telefonu, no bo ona pewnie je ma to on wpada w szał i krzyczy, ja się poddaję, nie mogę patrzeć jak on jest w takim stanie, gdy cierpi i chcę go tylko przytulić.
Ostatnio wykrzyczał, że się zabije jak nie dam mu spokoju, raz już rzucił wszystkimi dokumentami i poszedł nad rzekę. Wrócił. Ja zawsze płaczę po takich akcjach, boję się o niego ale wątpliwości mam. Często, gdy ja dociekam co zaszło, bo mam sporo wątpliwości i pytam czemu to on rzuca się na mnie , ściska mnie, szarpie, mówi, że nie będzie się tłumaczył, że nic nie powie. Zaczynam się go bać, wystarczy, że ja dopytuję a on robi awanturę, dzieci słyszą jego krzyki a on sobie z tego nic nie robi. Boję się, że zrobi mi krzywdę w końcu.
Czy on gra na moich emocjach, czy to taka manipulacja??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Minęło sporo czasu od dodania twojego problemu, ale i tak ci odpowiem, że mąż wywołuje na tobie szantaż emocjonalny grożąc że się zabije. Według mnie to ma coś do ukrycia bo gdyby nie miał to dałby telefon bez problemu i by się tak nie denerwował i nie unosił, a tym bardziej nie szarpałby cię. Jeżeli boisz się, że on może ci coś zrobić to lepiej zastanów się czy da się tak żyć w strachu i lęku przed własnym mężem. Mam nadzieje, ze wszystko u ciebie okej. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.