Skocz do zawartości
trets

Brak podniecenia od strony partnerki

Polecane posty

Witam
Jestem w związku z dziewczyną od kilku miesięcy. Kochamy się i układa nam się bardzo dobrze, dogadujemy się, nie kłócimy, typowa dobra para.
Myślałem dotychczas, że wszystko z wyszstkim jest ok. Jeśli chodzi o seks i ogólnie życie erotyczne też... Pieścimy się, jesteśmy już po *pierwszym razie*. Z mojej strony wszystko jest ok, partnerka bardzo mnie podnieca, nie mam problemu z *dojściem*. Myślałem, że z moją TŻ też jest ok... Ale wczoraj wyznała mi, że Ona nie czuje podniecenia żadnego... Nigdy go nie czuła, zdała sobie z tego sprawę wcześniej, ale myślała, że potrzebuje trochę czasu, że będzie lepiej no i bała się mojej reakcji na to.
W walentynki doszło do kolejnego zbliżenia i wtedy wyznała, że Ona nic nie czuje i zawsze udawała, że jest podniecona, żeby nie zrobić mi przykrości.
Zdziwiłem się, bo zawsze jak się pieścimy, dotykamy, całujemy to jest mokra w wiadomych miejscach. Ale podobno oprócz tego, nie dzieje się nic u niej Żadnego podniecenia, mówi, że nigdy nie czuła czegoś takiego jak podniecenie.
Przepłakała całą noc wcześniej z tego powodu tak mi powiedziała. Mówi, że to nie jest tak, że Ona nie ma ochoty... Ona po prostu nic nie czuje. Minetka ją tylko łaskocze, nic więcej, a penetracja to ból, bez podniecenia żadnego i przyjemności.

Nie wiem co zrobić, TŻ ma wizytę u ginekologa za 2 tygodnie i wtedy chce się zapytać lekaża co jest przczyczyną takiego stanu... Ja jestem lekko druzgotany tym, że Moja dziewczyna nigdy nie czuła podniecenia żadnego, chociaż tego chce.
Mój świat troszczkę się zawalił, kiedy się dowiedziałem, że to zawsze udawane było, te pojękiwanie itd. Żeby zrobić mi przyjemność
Boje się, że moja partnerka jest aseksualna... Już nawet sam straciłem ochotę na co kolwiek, nie mam ochoty już nawet się z nią pieścić, kiedy wiem, że to w ogóle na nią nie działa.

Rozmawiałem z nią, pytałem się, czy się czegoś boi, stresuje. Mówi, że nie, że bardzo mnie kocha, chce się ze mną kochać, ale Ona po prostu nic nie czuje... Próbowaliśmy różnych rzeczy, nawet filmów dla dorosłych, ale skutków brak.
Robi się mokra i nic więcej.

Ma ktoś może jakieś podobne doświadczenia? Myślicie, że to kwestia jakieś blokady psychicznej, albo moja dziewczyna, jeszcze nie dorosła emocjonalnie to przyjemności erotycznych? Tylko, że Ona ma już 20 kilka lat na karku i nie jesteśmy dziećmi.
Jestem jej pierwszym partnerem seksualnym, wcześniej nigdy nie czuła takiej potrzebny żeby nawet pokazać facetówi kawałek odsłoniętego uda. Dopiero przy mnie się tak otworzyła i większość zbliżeń, pieszczot Ona inicjuje, ja jej nie zmuszam.
Wiem, że Ona tego chce, ale po prostu nic z tego nie wychodzi.
Cierpi z tego powodu i ja też od kiedy się dowiedziałem.

Boje się, że jest aseksualna po prostu. To byłby dla mnie prawdziwy koszmar. Wcześniej zawsze mażyła o czystości przedmałżeńskiej, jak jeszcze nie byliśmy razem to mówiła mi o tym. Ale teraz... Mówi, że czuję potrzebę bliskości ze mną, takiej pełnej, mnie pieści zawsze kiedy mam na to ochotę. Czy tak się zachowują osoby aseksualne?

Proszę o jakieś rady, najlepiej dziewczyn, które przeżyły podobne rzeczy.

Witaj. Po tym co Pan pisze, tak naprawdę przyczyn może być wiele. Od poważnych do mniej poważnych.

Wizyta u ginekologa jest dobrym pomysłem, ale oprócz tego można odwiedzić również seksuologa.

Najważniejsze pytanie: Czy odczuwa ona przyjemność z masturbacji?

Może być to aseksualność, ale niekoniecznie, bo osoby aseksualne mogą mieć orgazm, ale bez pociągu seksualnego do kogoś. Bardziej celowałabym w problemy z libido. Drugie bardzo ważne pytanie, jeśli na pierwsze pytanie odpowiedź brzmiała "Nie" - Czy działo się tak od zawsze czy dopiero od jakiegoś czasu?

Jeżeli jednak partnerka odczuwa przyjemność z masturbacji, to może być to coś bardziej na tle psychicznym - jest Pan jej pierwszym partnerem, także może nie nauczyła się jeszcze przeżywania orgazmu z partnerem (nawet jeśli jest dorosła, ponieważ wcześniej jej życie seksualne nie było bogate), a może potrzebuje być inaczej pieszczona, albo może się stresuje lub potrzebuje więcej rozmów na ten temat, aby się otworzyć.

Niepokojącym zjawiskiem jest ból podczas penetracji, który został przez Pana opisany. Może to być jakieś zaburzenie, a najczęstszym zjawiskiem jest pochwica. Może być ona na tle psychicznym lub fizycznym - są na to sposoby, jednak najpierw trzeba potwierdzić to lub wykluczyć.

Naprawdę jest wiele opcji, dlatego, aby coś wywnioskować, to potrzebny jest długi wywiad.

Jest to blokada psychiczna. Seksuolodzy mówią,ze nie ma kobiet oziębłych a jedynie nierozbudzone. Myślę,ze cała sytuacja jest równie trudna dla niej jak i Ciebie skoro Ci o tym powiedziała. Czy próbowaliście może stosować afrodyzjaków? W wielu przypadkach mogą dac dobre działanie. Polecana jest na przykład hiszpańska mucha ( w Polsce sprzedawana pod nazwą Sex Elixir).

Poczekajcie na to co powie lekarz.

Poza tym jesli kobieta robi się mokra to jest to właśnie podniecenie.

A czy jego kobieta przypadkiem nie robi mu na złość? Bo jej zachowanie nie jest moim zdaniem zbyt normalne.... Nie powinna się tak zachowywać. Jeśli jest mokra to musi być podniecona. Bez podniecenia tego nie ma. Niemniej dodatkowe zabawki to nic złego. Sex elixir również swego czasu przetestowaliśmy. Miło wspominam. Dobrze,ze o nim tutaj mi przypomniałeś.

Nie wydaje mi się żeby robiła mi na złość. Mnie też dziwi, że jest mokra zawsze (czasami bardzo mokra) ale mówi, że oprócz tego to nic a nic :/ Mówi, że nie czuje podniecenia.
Już sam nie wiem co o tym myśleć. Zawsze myślałem, że jej dobrze, wnioskowałem to po jej zachowaniu itd. No ale jak mówi, że nic to nic.
Tylko czy ten cały elixir sprawi, że moja kochana jak zaczarowana zacznie odczuwać podniecenie?

Nie napisze Ci tutaj na 100% bo wszystko zależy od danej osoby. Myślę,że wieu osobom coś takiego pomaga bo jest to pewne urozmaicenie. Sa to naturalne składniki tak więc na pewno jej nie zaszkodzi ale pomoże.

Ciągle jestem jednak zdania,że kobieta jest może na Ciebie zła oraz powiedziała CI to na złość. Bo jakby zupełnie jej się nie chciało to byłaby sucha. Podniecenie objawia się właśnie tym,ze kobieta jest mokra tam na dole. Tak na marginesie to czy nie ma obecnie jakiegoś stresującego okresu w pracy?
Moze przydałby się Wam jakiś wyjazd we dwoje na weekend w jakiejś spokojne miejsce ? Bieszczady albo Mazury?

Jeszcze raz pragnę przypomnieć, iż śluz nie jest oznaką podniecenia seksualnego i kobieta może być mokra mimo braku podniecenia. Proszę nie wysnuwać wniosków sprzecznych z biologią. Tak samo kobieta może być podniecona, a nie musi być mokra.

Poza tym autor napisał, iż przy penetracji następuje ból, co jest niepokojącym znakiem. Wygląda to na bardziej złożony problem, a nie złośliwość, co sam zaznaczył sam autor. 

13 minut temu, marcepanowe_ciastko napisał:

Jeszcze raz pragnę przypomnieć, iż śluz nie jest oznaką podniecenia seksualnego i kobieta może być mokra mimo braku podniecenia. Proszę nie wysnuwać wniosków sprzecznych z biologią. Tak samo kobieta może być podniecona, a nie musi być mokra.

Poza tym autor napisał, iż przy penetracji następuje ból, co jest niepokojącym znakiem. Wygląda to na bardziej złożony problem, a nie złośliwość, co sam zaznaczył sam autor. 

Czasami kobieta jest mokra przez pobudzanie narządów płciowych, ale możne wcale nie być podniecona. Ale są też sytuacje odwrotne, kobiety cierpiące na suchość pochwy mogą być bardzo podniecone, ale będzie brak wydzieliny. Dlatego uważam, iż nie powinniśmy się skupiać się na wydzielinie, bo jest ten fakt nieistotny w tym problemie.

Nie wydaje mi się żeby robiła mi na złość, na prawdę znam ją dobrze, wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne, raczej taka możliwość odpada i nie biorę jej za bardzo po uwagę.
Oboje mamy dosyć stresujący okres od dłuższego czasu, to prawda. Byliśmy właśnie na wyjeździe kiedy to wszystko wyszło na jaw.
Mi też się zawsze wydawało, że jeśli kobieta jest mokra, to znaczy, że jest podniecona i jej dobrze. Nie wiem, nie wiem. Ginekolog, czy sexuolog, jak myślicie?
Może jakaś wizyta partnerska u sexuologa? Tylko, czy Ona się przy mnie tak otworzy? Może się czegoś wstydzi i mi nie mówi, sam nie wiem :/

Cześć. Ja również nie biorę pod uwagę robienia na złość, bo to po prostu nie ma sensu. Ginekolog może zrobić mały przegląd w poszukiwaniu jakichś nieprawidłowości wywołujących ból, ale wątpię żeby coś znalazł. Jeśli rajski ogród zalewa się wilgocią, to fizjologicznie ciało jest gotowe na atrakcje seksualne. Według mnie przyczyna leży po stronie psychiki; na pewno da się ją zlokalizować i zneutralizować. A zatem pomocna będzie wizyta u seksuologa bądź psychoterapeuty, i chyba powinna tam się udać sama, bo problem ma tylko ona. 

Pierwszym punktem zaczepienia byłoby dla mnie pochylenie się nad tematem jej marzenia o czystości przedmałżeńskiej. Takie przekonania nie są dla człowieka naturalne - zostają wpojone przez kulturę, religię i osoby z bliskiego otoczenia przesiąknięte tą ideologią. Jeśli np. jej rodzice są zagorzałymi katolikami, to mogli nieświadomie jej "zryć banie", warunkując w nieświadomości, że seks jest zły, chyba że po ślubie i grzecznie pod kołderką. Blokada psychiczna w obecnej sytuacji może z tego być jak bym cyk cyk. Inną możliwością jest np. molestowanie w dzieciństwie. Takie rzeczy niestety dzieją się wokół częściej niż nam się wydaje, a ich ofiary potrafią całkowicie wymazać te przeżycia ze świadomej pamięci, kotłując je sobie pod przykrywką. Na pewno znalazłoby się mnóstwo innych wytłumaczeń, bo ludzie są różni i różne kierują nimi siły, dlatego bez bezpośredniej rozmowy z "pacjentką" możemy sobie tylko snuć domysły.

Ty ze swojej strony zadbaj o wyluzowanie, nie panikuj, nie przejmuj się tym. Wszystko będzie dobrze, jeśli dacie sobie jeszcze trochę czasu. Gdy dziewczyna poczuje, że jesteś spokojny i nie martwisz się tym, sama poczuje się swobodniej i z dużym prawdopodobieństwem zacznie powoli, w swoim tempie, pozwalać sobie na doznawanie przyjemności. A jak nie -terapia.

Proponuje jeszcze z nia porozmawiać czy to co mówiła jest szczere. Możesz powiedzieć,ze bardzo CIę to zaniepokoiło. W tym przypadku sensowniejsza bedzie wizyta u seksuologa. Zorientuj się jacy specjalisci pracują w Twojej miejscowości.

Ewentualnie proponuje zorganizować jeszcze romantyczny wieczór we dwoje. Wino, kolacja. Czerwona pościel, świece. Jakieś gadżeciki erotyczne o których wspominałam. Po tej nocy zapytaj się jak się czuje.

Porozmawiam z nią raz jeszcze, ale wydaje mi się, że jedynie powtórzy to, co wcześniej mówiła.
Wizyta u lekarza już umówiona, tylko pytanie, czy trafiłem na dobrego specjalistę.