Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Problem w wyrażaniem uczuć


Krysia
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Jestem 25 letnią kobietą. Mój problem polega na tym, że nie umiem wypowiedzieć słów mocniejszych, nie mogę wypowiedzieć przekleństw chociaż czasami bardzo mi się chcę. Mam wrażenie, że mam jakąś wewnętrzną barierę,  którą bardzo chciałabym przełamać. Przez to czuję się spieta w towarzystwie, w pracy wśród męszczyzn. Wiem, że nikt nie oczekuje tego ode mnie i obawiam się za każdym razem, że zabrzmi to sztucznie, nienaturalnie. Chciałabym otwarcie móc wyrażwyrażać każdą ze swoich emocji.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Jest wiele sposobów wyrażania emocji nie tylko poprzez używanie mocnych słów czy przekleństw. Można po prostu powiedzieć: " złości mnie taka sytuacja", "gdy to się dzieje to czuje irytację", "nie lubię takich sytuacji". Dlaczego chce Pani przeklinać?  Czy osoby wokół Pani przeklinają i chce się Pani do nich dopasować - pomimo, że jak Pani pisze nikt tego od Pani nie oczekuje? A może warto spojrzeć na to z innej strony - może jest Pani ceniona za to, że Pani nie używa mocnych słów? Rozmowa z psychologiem pomoże Pani przyjrzeć się swoim emocjom i sposobom ich wyrażania.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.