Skocz do zawartości
Paulina 123

Córka alkoholika

Polecane posty

Dzień dobry, 

 

Chciałabym opisać swój problem. Od dziecka jestem córką alkoholika. Obecnie mam 26 lat i dalej mieszkam z Rodzicami w patologicznym domu. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale mieszkam tam dlatego, że jestem tak silnie uzależniona jakbym musiała być matką dla mojej matki i opiekować się nią mimo, że jest zdrową osobą(pije tylko ojciec). Jestem tak zmęczona tą sytuacją, że nic mi się nie chcę, czuje, że powoli to przechodzi w depresję. Mój drugi problem dotyczy też mężczyzn. Nie potrafię nawiązac z żadnym mężczyzną żadnej relacji. Już od dziecka w szkole chłopcy mi dokuczali a w wieku nastoletnim słyszałam od nich bardzo przykre komentarze na temat mojej osoby, wyglądu. Brat i Ojciec tak samo dawali mi popalić. Zaczęłam być tak zalęknioną osobą, że nie wchodzę nawet w żadne znajomości z mężczyznami bo boję się, że w oczach każdego mężczyzny jestem nic nie warta, najbrzydsza i kto by mnie w ogóle zechciał. O ile jest to możliwe nawet z nimi nie rozmawiam. Nigdy też nie rozumiałam tego, że w szkole czy gdzie indziej były naprawdę różne dziewczyny a chłopcy  z nimi rozmawiali a mnie traktowali jak takie popychadło. Jestem sama nigdy nikogo nie miałam. Nikt się mną nawet nie interesował. Czuję się gorsza od całej mojej rodziny gdzie każdy jest w szczęśliwych związkach, kobiety są adorowane, mężczyźni się o nie troszczą a ja wiecznie jak takie 5 koło u wozu. Do tego mam tak wypaczony obraz, że nie mogę sobie wyobrazić jak ludzie wchodzą w związki jak to zaczynają. Proszę o jakieś wskazówki bo naprawdę mam już tego dość i nie potrafię sobię tego wszystkiego wytłumaczyć. 

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

przeżyła Pani trudne dzieciństwo, była Pani ofiarą przemocy psychicznej co wpłynęło na Pani samoocenę. Z drugiej strony przejęła Pani obowiązki swojej matki i przejęła Pani obowiązki osoby dorosłej. Zapraszam do zapoznania się z artykułem o DDA czyli Dorosłych Dzieciach Alkoholików, który załączam poniżej.

Powinna Pani zgłosić się do Poradni Terapii Uzależnienia i porozmawiać z terapeutą o terapii dla osób DDA. Lista poradni w całej Polsce: https://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa Dostępne są terapie indywidualne i grupowe. Terapia jest darmowa, na NFZ.

Dzięki terapii będzie Pani mogła urealnić i zmienić przekonania na swój temat oraz schematy zachowania wypracowane w dzieciństwie, które mają wpływ na Pani codzienne życie.

Korzystając z terapii zadba Pani o siebie i znajdzie oparcie w sobie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.
  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.