Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

kamil123

problem z rozmawianiem

Recommended Posts

Jestem mężczną 25 lat. Od ponad ponad pół roku pojawił sie u mnie problem z rozmową w towarzystwie . Kiedy jestem gdzieś ze znajomymi prawie się nie odzywam jednie przytakuje badz zadam czasem jakieś krótkie panie .Szybko robie się zmęczony i śpiący Nie wiem czy jest o jakaś nerwica czy depresja . Po prosu mam pustkę w głowie nie wiem co powiedzieć .Nawet po wpiciu alkoholu problem jest taki sam.

Już kilka osób zwróciło mi uwagę że nie jestem sobą . Dlaczego sie nie odzywam. ?

Wśród znajomych jestem niezauważalny nudny nie mam nic ciekawego do powiedzenia

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do świata uprawiam wiele sporów podróżuje mam dobrą pracę i wielu znajomych  Jak mógłbym próbować przeciwstawić się swoim problemom?

Czasem jak jestem sam na sam z kimś o porozmawiam trochę dłużej ale też nie jest to ciekawa rozmowa zadawanie rutynowych pytan itp

Proszę o pomoc

@kamil123 Witam serdecznie na forum. Opisuje Pan różne dokuczliwe odczucia i pogorszenie codziennego funkcjonowania. Trudno powiedzieć, co jest tego przyczyną – potrzebna jest rzetelna diagnostyka. Sugerowałbym porozmawiać z lekarzem, który prawdopodobnie zleci odpowiednie badania. Proszę też rozważyć kontakt z psychoterapeutą, psychologiem, który przyjrzy się tematowi od strony psychologicznej. Konsultacja pozwoli wykluczyć depresję, jeśli to nie ona jest powodem tego stanu rzeczy. Z psychoterapeutą może Pan też pomówić o swoich problemach komunikacyjnych, a w efekcie odpowiednich treningów polepszyć umiejętności konwersacyjne oraz asertywność.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Ważna informacja

Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

• ksiazka.jpg

• PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

• Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.