Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Mąż wpędza mnie w poczucie winy.


Asiacz84
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Odwazyłam się pierwszy raz w życiu napisać na forum o sobie i swoim życiu. Potrzebuje pomocy. Ale zacznę od początku. Mam 37 lat córkę nastolatkę i męża który nie jest jej ojcem. Znamy się 7 lat. Do zeszłego roku jakoś to było.  Powiedzmy miał swoje histerie o głupoty choć myśląc teraz od nich zaczął mnie wpedzac w kompleksy. Zdazylo się że byłam winna że mu bateria W zegarku się wyczerpała,  czy też ze pokój na wakacjach bez widoku na morze. Zloscil sie kiedy nie chcialam przefarbowac włosów na blond. Jestem brunetka i zle bym sie czula. Byl zły że za mało ćwiczę i nie mam wyrzezbionego ciała. Choć jestem szczupła. Raz zrobił awanture że przed wyjściem do jego znajomych nie schlodzilam alkoholu. Ze jestem egoistka. Wiec mnie nie zabrał. Ciągle dokucza że mało zarabiam. Pracuje za niewiele ponad najnizsza krajową. Ale jego koleżanki są bardzo zaradne.  Jak i jego mama.  Każe mi brać z nich wzór. Ale najgorsze dopiero sie stało.  Moja mama narobila takich długów ze straciła mieszkanie które wykupilam.  Codziennie słyszę wyzwiska. Choć ledwo żyje po tej sytuacji. Od roku nie mogę się pozbierac. Wyzywa ją i mnie też. Mieszkam u niego. To jego mieszkanie. Więc codzień mam wypomniany dach nad głową. Przy kłótni już mnie straszy rozwodem. A ja jestem kłebkiem nerwów.  Owszem staram się bronić więc daje się wciągnąć w jego histerię. Wyzywa mnie od dziwolągow dziwaków.  Wypomina ze jestem nikim nic nie mam.za mało się odwdzieczam. A jak mi źle to wiem gdzie są drzwi. Krytykuje na każdym kroku. O pracę o dom itd. Sam nie pracuje jestvna zasilku pielegnacyjnym. Ale to ze mu sie kariera nie ulozyla to tez przeze mnie. Nie dorastam im do piet wedlug niego.choc zaznacze jestem osoba wyksztalcona i pracuje w urzedzie. Ale zarabiam malo. Czuję się nikim. Zostałam tak na prawdę sama.  Trzymam się a może próbuje sie trzymac dla córki. Czasem żałuję ze tu jestem. Bo jestem w pułapce bez wyjścia. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Znam bardzo dobrze tego typu sytuacje jak ta, w której obecnie się znajdujesz.

To jest typowy przykład toksycznej osoby. Wyżywa się na innych, poniża ich i umniejsza im, choć sam nie jest idealny i tym próbuje podnieść tym swoje ego. 

Prawda jest taka, że im dłużej będziesz tkwić w tym związku, tym gorzej będziesz się czuć, tym większy stres będziesz odczuwać i pogrążysz się w okropnym stanie, który sprawi, że nie będziesz w stanie normalnie funkcjonować. 

Osoba, która nas kocha nie wyżywa się na nas psychicznie, nie mówi nam, że jesteśmy nic nie warci i nie traktuje nas jak najgorszego śmiecia. Wręcz przeciwnie - chce dla nas jak najlepiej i o nas dba. 

Jedyny sposób, abyś uzyskała spokój to odejście od niego. Niech się złości, pewnie będzie Ci wmawiał, że sobie nie dasz rady i tym podobne, aby Cię do tego zniechęcić. Ale po co Ci w życiu osoba, która Cię wyniszcza?

Jesteś osobą wykształconą, ambitną i przede wszystkim silną, że tyle czasu z nim wytrzymałaś. Dasz sobie świetnie radę bez niego, a wręcz zyskasz o wiele więcej niż pozostając w tym dalej. Zrób to dla siebie i zrób to dla swojej córki. Rodzice są przykładem dla dzieci i Twoja córka w przyszłości przejmie po Tobie wiele cech. Pokaż jej, że jesteś silna i że nie można dawać sobą pomiatać i dawać się poniżać. Dasz sobie radę! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Przeżyłam małżeństwo w którym byłam psychicznie dręczona i wyglądało to podobnie. To klasyczna przemoc psychiczna i jest to przestępstwo. Niestety w obecnych realiach praktycznie nieudowadnialne. Jestem już kilka lat po rozwodzie i po raz pierwszy czuję jaka to różnica być z kimś, kto naprawdę cię kocha. Tobie też tego życzę, oraz dużo, dużo siły by walczyć o siebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.