Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nie wiem co robić, zostać a może rozwód?

Angeelaa.waw
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam 23 lata jestem mężatką od ponad roku. Jesteśmy że sobą ponad 6 lat. Aktualnie kończymy remont domu na który wzięliśmy kredyt. Lada moment można się wprowadzać. Zdradzilam go. Ta osoba pokazala mi co to na prawdę jest szczęście. Myślę że tak na prawdę nigdy nie byłam szczęśliwa w tym związku. Zawsze to ja się starałam a on nie i wiecznie byłam na drugim miejscu zaraz za jego pasja. Wiele było znaków żeby to zakończyć a ja szlam w to dalej. Teraz gdy ja przestałam się starać on to robi wypytuje się co się dzieje nawet była mowa o rozwodzie. Przy tym usłyszałam że przeze mnie popada w depresję i nawet miał myśli samobójcze alw szkoda mu mamy (po pijaku to usłyszałam) nie wiem co robić, nie czuję twgo co kiedyś, nie chce bliskości i czułości. Mój romans właśnie się kończy bo uważa że ja z tym nic nie zrobię. Jestem tym faktem załamana. Mam ostatnia szanse żeby coś z tym zrobić. Ale jak? Boję się jak on sobie poradzi, a do tego ten kredyt. Jeżeli on by chciał zabrać dom to ja nawet nie chciałabym żadnych pieniędzy bo on tam wszystko robi zresztą wiem że nie miałby skąd wziąć. Za to jak ja bym go wzięła to bym musiała jakoś go spłacić. Nie przeraża mnie to bo wiem że będę miała wsparcie. Każdy mi mówi że to moje życie, to ja mam być szczęśliwa alw ja tak nie potrafię cały czas myślę co z nim. 

Witaj. W tej sytuacji pochopna decyzja to najgorsze, co możesz zrobić. Niech opadną emocję, abyś mogła na spokojnie o tym pomyśleć. Zastanów się głęboko, czy czujesz nadal coś do swojego męża, czy na pewno chcesz rozwiązać to małżeństwo i czy już nic nie da się naprawić? Do tego pomyśl, czy ten romans nie jest pod wpływem emocji i czy na pewno jesteś w stanie zmienić całe swoje życie dla tej osoby?

Jeżeli problemy w relacjach z Twoim mężem są od dawna i mimo prób nic się nie zmienia, bądź partner nie wykazuje chęci do zmiany, a Ty się w tym męczysz, to nie widzę powodu, aby tkwić w tym związku. 

Jednak pisałaś, że zaczyna się teraz starać, interesować Tobą, dlatego tu kolejne przemyślenia: Czy gdyby coś się zmieniło na lepsze, to dałabyś mu jeszcze jedną szansę czy jednak nie widzisz już takiej możliwości?

Pamiętaj, że Twój mąż to człowiek i też ma uczucia. Jeśli zdecydujesz się na rozwód, to musisz porozmawiać z nim delikatnie, bez kłótni. Musisz spokojnie powiedzieć co czujesz, wszystko wyjaśnić, lecz bez złośliwości. 

Jeżeli jednak zdecydujesz się na drugą szansę dla męża, to możecie skorzystać z terapii par. To pomoże znaleźć wspólny język, zrozumieć się wzajemnie. Mogę polecić jeszcze pewien kanał na YouTube Pana Roberta Marchela, który robi krótkie filmiki na tematy relacji w związku - może znajdziesz tam podpowiedź.

Powodzenia!