Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nie wiem czy ona mnie też kocha czy tylko lubi


Ztk
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem spotykam się z 20letnia dziewczyna od bardzo dawna zaczęło się jako koleżanka gdy miała zaledwie 16 później gdy miała 18 jej chłopak poszedł na sankcje za pobicie z nożem i kradzieże ona spotkała mnie w autobusie i zaproponowała spotkanie po pewnym czasie byliśmy że sobą spaliśmy razem ale po połowie roku. On wyszedl i wróciła do niego 

Sylwester 2021 telefon od niej żebym odebrał ją od policji o 5 rano została pobita przez niego już po raz kolejny 

Został złapany przez łowców i teraz dostał 2 lata ale ona przychodzi codziennie do mnie i jednocześnie ma z nim kontakt telefoniczny powiedziałem jej że ja kocham i chciałbym z nią być ale stwierdziła że kocha tylko jego i na niego czeka więc powiedziwlem jej że to nie ma sensu bo po za rozmowa i piciem piwa nie moge liczyć na nic więcej a ona ze nie rozumie dlaczego nie chce dalej się spotykać i nadal przychodzi fajnie spędzamy czas wyglupiamy się i jest naprawdę super tylko nie wiem czy jeśli powiedziała że między nami nic nie będzie bo woli chyba być bita przez tamtego frajera jak wyjdzie czy jednak mam jakąś szanse na to że się to zmieni? 

Link to comment
Share on other sites

Siemasz. Ta dziewczyna kieruje się instynktem i emocjami, a nie rozsądkiem, co ogólnie można uznać za coś normalnego u kobiet, a tym bardziej u młodych. Na pewno znasz to głupie powiedzenie "łobuz kocha najbardziej". Chodzi w tym o to, że łobuz dostarcza więcej wrażeń, bardziej działa na prymitywne instynkty kobiet i wzbudza większe pożądanie. Co z tego wychodzi dobrze widać: pobicia, kłótnie, rozstania, a później powrót i wszystko od nowa. Im dziewczyna mądrzejsza, tym lepiej nad sobą panuje i nie pakuje się w takie historie. W waszym przypadku nie wygląda to dobrze i nie wróżę pozytywnego rozwiązania. Twoja rola sprowadza się do bycia kołem zapasowym, chwilowym, spokojnym przystankiem. Dajesz się tylko wykorzystywać i sam mieszasz sobie w głowie, bo ona wyraźnie powiedziała, że nic z tego nie będzie. Tak to wygląda z mojego oddalonego i niezależnego punktu widzenia. A moja rada to: odpuść ją sobie i poszukaj takiej, która odwzajemni twoje uczucie. Jeśli się w niej zakochałeś, to na pewno nie będzie łatwo, ale innego rozwiązania nie widzę. 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Wiesz stary masz zupełna rację dziś też u mnie była i  umawia się codziennie to ona zawsze pisze i dzwoni  ale widzę że zaczęła od nowa nosić jego obrączkę zaręczynowa i zmienila tapetę z jego zdjęciem na telefonie jutro ma dzwonić na Skype przez 20min. Nie wiem jak się od niej oderwać robię sobie niepotrzebna nadzieję ze się w końcu coś zmieni ale raczej chyba nic z tego nie będzie po za tym że stracę 2 lata z życia na kogoś kto już później się do mnie nie odezwie nawet 

Link to comment
Share on other sites

@Ztk

jeśli dobrze rozumiem, dziewczyna powiedziała jasno, że jest zakochana w swoim partnerze. Czyli w Pana towarzystwie szuka czegoś innego: może przyjaźni, pomocy czy wsparcia.

Pan natomiast chciałby być z nią w związku. Więc macie różne wizje relacji między Wami.

Może Pan porozmawiać z dziewczyną czy faktycznie odpowiada jej związek, w którym doznaje powtarzającej się  przemocy fizycznej od partnera. Czy tak rozumie miłość, relację, bliskość. Może jej Pan powiedzieć jak Pan to rozumie. Ona na pewno powinna poczytać o przemocy w rodzinie, skontaktować się z psychologiem.

Jeśli to jej nie przekona do relacji z Panem to pozostaje Panu zastanowić się czy chce Pan z nią być w relacji przyjacielskiej i poszukać dla siebie innej osoby, z którą może Pan budować związek.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.