Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Przejmowanie się wszystkim


Ku6x
 Share

Recommended Posts

Mam 19 lat. Chłopak. Wyjade mi się że mój problem polega na tym że narzucam na siebie za dużo i bardzo się przejmuje wszystkim. Mam mnóstwo myśli przez co jest mi się ciężko skupić a nauka idzie mi ciężko. Gdy tylko coś mi nie wychodzi wkurzam się i załamuje. Zawsze widzę że ktoś jest w czymś lepszy ode mnie. Nie jestem chyba w niczym najlepszy. Boję się swojej przyszłości i kontaktu z drugim człowiekiem. Przez to nie chcę iść do psychologa tylko piszę tu bo mu nie ufam. Miałem kilkadziesiąt razy myśli samobójcze. Marnuje bardzo dużo czasu, nie umiem odpocząć a jak chce się czegoś nauczyć to łatwo się poddaje bo widzę lepszych ode mnie. Raczej jestem summieny i poukładany chociaż jeżeli chodzi o czytanie to nie umiem robić tego regularnie. Staram się wmówić sobie że będzie dobrze, dziewczyna chce bym poszedł do psychologa ale ja się boję. Nie wiem co mam z sobą zrobić. Pomocy

Link to comment
Share on other sites

Cześć,
Piszę to jako osoba, która odczuwała podobnie w Twoim wieku. Generalnie psycholog i/lub psychoterapeuta pomoże rozpracować źródło problemów i opracować strategie działania mające na celu poprawę w myśleniu i tym samym jakości życia. Wiele razy próbowałem "uzdrowić" samego siebie, ale w dobie Internetu i kolorowych, przypadkowych książek psychologicznych* można sobie mocno namieszać w głowie.

W pewnym momencie nabrałem więcej luzu i dystansu do siebie i życia, ale bardzo dużo czasu mi to zajęło i niewykluczone, że mógłbym to dużo szybciej i lepiej zrobić, gdybym wcześniej skorzystał z profesjonalnej pomocy.

Można wiele rzeczy tu napisać, ale jako już 32 latek powiem Ci jedno - nie warto się bronić przed tego typu pomocą... wiem to z perspektywy czasu. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało typowo moralizująco, ale możesz zadać sobie pytanie - 

"czy chcesz, żeby było tak już zawsze?"

 

Czytałem popularną książkę "Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych" autorstwa Petitcollin Christel. Moja była terapeutka znała tę pozycję i stwierdziła, że to książka-pułapka :P.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.