Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Jestem beznadziejna


Aga.ta
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam 23 lata. Od 4 lat pracuje. Od 3 lat jestem studentką Finansów.. do tej pory wydawało mi się, że dużo osiągnęłam. Wyrwałam się z szponów "cudownej" rodzinki, ułożyłam sobie życie w Warszawie i tak myślałam, że jestem fajna i taka zaradna.. ale, jestem teraz z facetem, który na każdym kroku mnie poniża, wyzywa od idiotek, debilek itp. I ma rację taka jestem. 100 razy pakowałam się i mówiłam, że odchodzę. Zawsze płakałam i dostawałam strasznych histerii.. i w gruncie rzeczy wracałam po godzinie do domu.. wiem, że mam w sobie dużo dobrych cech, ale jak słucham jego słów wydaje mi się, że chyba tak nie jest. Jak mogę zapanować nad swoimi emocjami? Jak mogę przestać przejmować się czyimiś słowami?

Link to comment
Share on other sites

@Aga.ta

zachęcam Panią do zgłębienia tematu przemocy psychicznej i jego wpływu na ofiary przemocy.

Poniżanie, wyzywanie to przejawy przemocy. Kiedy Pani słyszy negatywne oceny na swój temat od osoby, która jest Pani ważna to z czasem zaczyna Pani w to wierzyć a przestaje Pani wierzyć w swoje umiejętności i mocne strony. Nieudane próby odejścia ze związku tylko ten stan pogłębiają bo nabywa Pani przekonania, że bez partnera Pani sobie nie poradzi i, że ta on ma rację, że jest Pani beznadziejna. W ten sposób wikła się Pani coraz bardziej w przemocową relację z której coraz trudniej wyjść.

Pisze Pani, że wyrwała się Pani ze szponów cudownej rodzinki, czyli rozumiem, że w relacji z bliskim Pani granice też były przekraczane. Niech Pani nie pozwoli przekraczać ich także partnerowi. Może Pani się zastanowić, co poradziłaby Pani swojej przyjaciółce gdyby dowiedziała się Pani, że jej partner tak się zachowuje jak Pani partner wobec Pani?

Może Pani skorzystać z porad specjalistów na https://www.niebieskalinia.pl/pomoc

lub z konsultacji z psychologiem on-line np. na Ocal Siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.