Skocz do zawartości
Qws.o

Jeśli możesz, poświęć mi chwilę czasu.

Polecane posty

Cześć, mam prawie 19 lat i szukam pomocy. 

Odkąd pamiętam nie mam chęci do niczego, zero kreatywności, najlepiej przesiedzieć całe życie w domu. 

Jestem strasznie nerwowa, mam huśtawkę nastrojów, a większości pochłania mnie smutek, leżę i płaczę choć nic się w tym momencie nie stało. 

Jestem w związku od dwóch lat i czuję, że swoją złość i żal wylewam na partnera i choć to wiem, to i tak to robię. Mam problem z zaufaniem, jestem zazdrosna i czuję się beznadziejna, przez co boję się, że mógłby odejść. 

Odsuwam się od przyjaciół, wydają mi się być przeciwko mnie i mimo, ze nikt mnie nie odrzuca czuję się bardzo samotna, niezrozumiana. 

Zawsze czułam się piękna, mam powodzenie u płci przeciwnej, jednak jestem nie tą osobą co kiedyś, czuję się brzydko i beznadziejnie, jakbym była najgorszą osobą jaką znam. Manipuluję ludźmi choć tego nie chcę, chyba jestem toksyczna, chciałabym być szczerą, szczęśliwą i dobrą osobą, jak mogę sobie pomóc? 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

opisuje Pani objawy obniżonego nastroju oraz trudności z radzeniem sobie z emocjami: smutkiem, złością oraz zazdrością. Pisze Pani także o braku zaufania.

Przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza endokrynologa i sprawdzić poziom hormonów tarczycy. Niedoczynność tarczycy wpływa negatywnie na nastrój, więc warto to sprawdzić. Jeśli lekarz to wykluczy powinna Pani porozmawiać z lekarzem psychiatrą. Być może cierpi Pani z powodu dystymii czyli długotrwałego obniżenia nastroju. Lekarz postawi diagnozę i zleci dalsze postępowanie. Ewentualna farmakologia pomoże Pani w wyrównaniu nastroju a psychoterapia w radzeniu sobie z emocjami i poprawą samooceny.

Jeśli mowa o emocjach to opisuje Pani takie błędne koło w jakim Pani funkcjonuje: zależy Pani na partnerze, ale boi się Pani, że go straci bo czuje się Pani beznadziejna, więc odczuwa Pani napięcie emocjonalne, które zamienia się we frustrację i złość, z którą radzi Pani sobie rozładowując ją na partnerze. To prowadzi do lęku, że on odejdzie, myśleniu o sobie, że jest Pani beznadziejna co prowadzi do napięcia emocjonalnego itp...

Te emocje, które Pani odczuwa są naturalne:

- zazdrość mówi właśnie o tym, że na partnerze Pani zależy ale jednocześnie o tym, że ma Pani niską samoocenę

- lęk - to Pani wyobrażenie o tym co się może stać "on odejdzie bo jestem taka beznadziejna"

- złość pojawia się bo Pani robi coś czego nie chce robić i nie potrafi Pani tego zmienić

Do tego dochodzi trudność w zaufaniu czyli brak poczucia bezpieczeństwa w związku. To może być Pani brak zaufania do siebie wynikający z niskiej samooceny.

Warto o tym porozmawiać z psychoterapeutą, przyjrzeć się własnym emocjom a także różnym sytuacjom i przekonaniom na swój temat aby znaleźć oparcie w sobie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.
  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.