Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Recommended Posts

Dzień dobry, poszukuje najlepszej drogi aby pomóc sobie ale moje problemy są złożone i nie wiem czy powinnam udac się do psychiatry czy psychoterapeuty. Mam 33 lata, jestem z rozbitej rodziny ( brak kontaktu z ojcem, toksyczne kontakty z matką) co wpłynęło na moje relacje z ludzmi i brak pewności siebie, czynności autodestrukcyjne (alkohol), bardzo choroby somatyczne wynikające ze stresu( wielomiesięczne bóle głowy, bóle brzucha), zaniki pamieci dlugotrwalej. Po 5 latach pracy w korporacji wyprowadziłam się za granicę gdzie nie potrafię znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy. Aktualnie dodatkowo zostałam mamą (5 miesięcy) i czasami brakuje mi sił i energii. Obecnie jestem w związku z bardzo cierpliwym człowiekiem który mnie akceptuje taka jaka jestem. Mimo to pojawiają się nasilone bóle brzucha, ataki paniki a także osłabnięcia. Bardzo proszę o poradę do kogo najlepiej się zgłosić aby wyjść z tego zaklętego kręgu. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

jeśli lekarze zdiagnozowali u Pani choroby somatyczne na tle to powinna Pani udać się do lekarza psychiatry.

Lekarz postawi diagnozę i zaleci Pani leczenie w tym psychoterapię.

Opisuje Pani obniżony nastrój, brak sił oraz ataki paniki. Warto porozmawiać czego Pani się obawia, że wywołuje to u Pani tak silne objawy. Warto też porozmawiać o Pani samoakceptacji i przekonaniach na swój temat.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.