Skocz do zawartości

Polecane posty

Krótkie pytanie: Czy w niektórych przypadkach, sytuacjach samobójstwo powinno być dopuszczone, a nawet uczyniona w nim pomoc? Skoro niektórzy rozważają, a w niektórych państwach jest dopuszczona [prawnie] eutanazja ze względu na bardzo uciążliwą niewydolność czy/i  wielkie cierpienie fizyczne, ból, to dlaczego nie wziąć pod uwagę eutanazji ze względu na cierpienie psychiczne? Czy samobójstwo nie jest jedną z form takiej eutanazji? Zgadzam się raczej, że to, co da się uleczyć, należy leczyć; ale chyba bywają przypadki tak ciężkie, skrajne [nie wiem, czy może nie ja właśnie], że nie da się osobie ulżyć w mentalnych cierpieniach- czyż nie? Czy wówczas samobójstwo, albo nawet „wspomagane” nie jest słusznym wyjściem?🤔

Bo właściwie o co chodzi z tą nadrzędną, bezcenną wartością życia ludzi? Czy nie uzasadnia jej jedynie albo/i bazowanie na wartościach chrześcijańskich, które są być może „wyssane z palca” [to samo odnośnie nie tylko chrześcijaństwa, ale wartości z innych większych systemów religijnych, moralnych], albo/i „samolubstwo” społeczeństw, presja rozwoju, które kładzie nacisk na użycie, wykorzystanie predyspozycji, umiejętności, pracy każdego człowieka, choćby jego życie było dla niego tylko przykrością- a potem starego, czy niesprawnego, to „wypada utrzymywać” aż do śmierci naturalnej??

 

 

Edytowano przez Piotr Rokubungi
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.




  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.