Jump to content
Morena

Depresja, nerwica

Recommended Posts

Witam,

Mam 22 lata i braki w wykształceniu, które staram się nadrobić .W tym roku przygotowuję się do matury.Od 18 roku życia pracuję fizycznie jako magazynier , pracownik produkcji,  kasjer itp. ,ze względu na brak wykształcenia. Obecnie pracuję w fabryce. Dopadł mnie straszny brak motywacji, nie mam siły rano wstać i iść do pracy. Dobija mnie sama myśl o pójściu do pracy. Strasznie męczy mnie monotonia tej pracy,  inni się do tego przyzwyczaili a ja nie mogę. Kiedyś nie miałam takiego problemu, cieszyłam się z każdej pracy że mogę zarobić pieniądze. Pracowałam po kilkanaście godzin dziennie a teraz przepisowe 8 to dla mnie udręka.  Stresuje się maturą, pracą i moim zdrowiem. Mam przewlekłe bóle brzucha, zawroty głowy, kołatania serca. Boje się, że zemdleje lub zwymiotuje w miejscu publicznym np w pracy. Miesiąc temu przeszłam Covid-19 i boje się że zostawił jakieś negatywne skutki w moim organizmie, mam duszności, które wydaje mi się że sama sobie wmawiam.Mam problemy ze snem i częste koszmary. Boje się, że nagle umrę. Bardzo często mam myśli na temat śmierci mojej i moich bliskich. Wykonuje bezsensowne czynności,które mają zapobiegać tragedii. To wszystko jest bardzo męczące. Mój partner mnie nie rozumie, uważa, że jestem leniwa i sobie wszystko wkręcam bo nie chce mi się pracować. Mam ogromne problemy ze zrozumieniem matematyki przez co boje się o swoją maturę. Z innymi przedmiotami nie mam problemów. Pobieram korepetycje z matematyki i nawet one nie pomagają. Nie rozumiem dlaczego taka jestem. Inni ludzie uczą się i pracują często ciężko ponad swoje siły a ja nie potrafię się do niczego zmotywować.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

znam niewielu ludzi tak młodych, jak Pani, którzy mogliby do swojego CV wpisać tak bogate doświadczenie zawodowe. Pisze Pani 

Cytat
21 godzin temu, Morena napisał:

Inni ludzie uczą się i pracują często ciężko ponad swoje siły a ja nie potrafię się do niczego zmotywować.

 

Porównywanie się do innych zazwyczaj jest pułapką - zawsze  znajdą się lepsi i gorsi. Obiektywnie jednak, już w wieku 22 lat może Pani porównywać pracę na różnych stanowiskach i łączenie zarabiania z nauką -  a to raczej świadczy o motywacji niż jej braku. Być może przyszło wyczerpanie nadmiarem obowiązków i stresem przed egzaminem? Dodatkowo przechorowała Pani COVID, więc organizm, w tym układ nerwowy, jest na razie słabszy. Prawdopodobnie, zmęczenie, spadek energii, to nie objawy lenistwa, a sygnały ze strony organizmu, że czas odpocząć. 

Symptomy, o których Pani pisze mogą być objawami przewlekłego stresu lub zwiastunami stanów depresyjnych - warto skorzystać z konsultacji lekarza pierwszego kontaktu (np. wykonać morfologię) oraz z konsultacji psychologicznej, w celu rozpoznania czy nie rozwija się depresja.

Rozterki, niechęć do aktualnie wykonywanej pracy, mogą wynikać też z braku zgodności między Pani celami/marzeniami/uzdolnieniami a rzeczywistością. Być może to po prostu nie jest praca dla Pani? Jakie ma Pani plany po maturze? Jakie zainteresowania? Uzdolnienia? Co naprawdę chciałaby Pani robić zawodowo?

Życzę Pani sił w zawalczeniu o siebie!

Maja Łoś

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Po maturze chciałabym studiować psychologię lub pedagogikę aby móc pomagać ludziom/ dzieciom z trudnościami. Bardzo interesujące są dla mnie aspekty ludzkiej psychiki. Czuję, że praca z ludźmi jest moim powołaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.