Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Moja matka chcę mi mówić co mam robić

Recommended Posts

Witam mam pytanie .Proszę o radę .Mamy jechać na wesele mamy małego psa który miał jechać z nami ale w ostatniej chwili moja ciotka powiedziała nie .Mój syn 14 letni powiedział że on nie bardzo chcę jechać ma wesele i że on zostanie w domu razem z pieskiem i przyjadą do niego dziadki.

Moja matka mnie obraża za to że to ja nie chcę zabrać syna ze sobą i każe mu zostać w domu wyzywa mnie od egoistek ,że nie jestem bogiem żeby robić takie rzeczy że zabraniam dziecku kontaktu z rodziną(widzieliśmy ich ostatno 7 lat temu bo nie chcą przyjeżdżać ) że nie mam w sobie Boga tylko szatana itd

Zastanaiwam się czy Wogóle jechać na to wesele bo wiem że jak tam pojedziemy to ona dalej będzie mnie poniżac .Dzwoni do mojego syna że jestem nienormalna że pies jest ważniejszy .Do mojej teściowej też wydzwania obraża mnie.

Proszę mi powiedzieć jechać czy nie.

@anula2531 Witam serdecznie na forum. Opisuje Pani trudną sytuację z mamę, która jak rozumiem stosuje wobec Pani przemoc słowną i psychiczną (poniżanie). Pyta Pani, czy pojechać na wesele.

Jeśli czuje się Pani na siłach stawić czoła temu problemowi i w asertywny sposób wyznaczać granice i bronić przed atakami mamy, a także ma Pani wsparcie w osobie kogoś bliskiego, kto będzie stawał po Pani stronie, być może wyjazd nie będzie źródłem bardzo dużego stresu i okaże się udany.

Jeżeli natomiast nie umie Pani być asertywna, a co gorsza nie bardzo ma sprzymierzeńca lub popleczników, którzy staną w Pani obronie, w dodatku sądzi Pani, że może poczuć się bardzo zraniona przez mamę, wówczas wyjazd może nie być najlepszym pomysłem.

Decyzja należy jednak do Pani – psycholog oczywiście nie udziela porad „jak żyć”. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, proszę zrobić bilans, by zdecydować. Dodam, że jeśli czuje Pani, iż nie posiada wystarczających umiejętności w zakresie asertywnej komunikacji, proszę rozważyć kontakt z psychoterapeutą, aby te umiejętności nabyć i wytrenować. Być może specjalista zaproponuje też pracę nad tematami takimi jak poczucie własnej wartości, pewność siebie. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Ważna informacja

Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

• ksiazka.jpg

• PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

• Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.