Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Lęk i nieustający stres


Wiktoria1340
 Share

Recommended Posts

Hej mam 20 lat. Od pewnego czasu odczuwam nieustający stres i lęk przed pracą, szkoła. Często z rana po obudzeniu  czuje niewyjaśniony lęk. Gdy musze przedstawic prezentacje przed większą grupa ludzi nie moge spac w nocy, zasycha mi w gardle i czuje łomotanie serca . Co to moze byc ?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

napisała Pani, że "Od pewnego czasu odczuwam nieustający stres i lęk przed pracą, szkoła.". A jak było wcześniej? - bo rozumiem, że była już Pani kiedyś w sytuacji gdy miała Pani coś prezentować grupie ludzi - czy zawsze czuła Pani taki lęk? Jeśli nie to co się zmieniło?

Objawy, które Pani opisuje to objawy lęku. Może to być lęk przed oceną przez innych, może przed konsekwencjami takiej oceny, może czuje Pani, że ma Pani mniej doświadczenia lub wiedzy niż słuchacze lub obawia się Pani oceny jakichś wybranych ważnych dla Pani osób?

To hipotezy bo dosyć mało Pani napisała o tych sytuacjach. W każdym razie może się Pani zastanowić czego tak naprawdę się Pani obawia w związku ze swoimi wystąpieniami i wtedy można opracować konkretny plan jak Pani może sobie poradzić z trudnością.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.