Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Paula T

Jak zakończyć znajomość?

Recommended Posts

2 lata temu na portalu internetowym poznałam faceta, przypadliśmy sobie do gustu, szybko poszło, wyjazdy, spotkania itd. Stał się dla mnie ważną częścią życia. Zapewniał mnie od początku, że jest singlem, bywałam w jego mieszkaniu ale jak się ostatnio okazało ma żonę. Nie umiem poradzić sobie z tą sytuacją, nic mnie nie cieszy, ciągle płacze i szukam kontaktu z nim. on ciągle pisze i przyjeżdża. Jak dalej żyć i sobie z tym wszystkim poradzić?

Edited by Paula T
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

spotkała Pani osobę, która wydawało się, że zaspokoi Pani potrzeby np. bliskości, relacji, związku, może małżeństwa, dzieci, rodziny. Nic dziwnego, że poczuła Pani silne emocje i ta osoba stała się ważną częścią Pani życia. Nagle dowiaduje się Pani, że partner jest żonaty. Została Pani przez niego oszukana. To tak jakby dostała Pani wymarzony prezent i okazało się, że ma usterkę. Z jednej strony nadal widzi Pani w tej osobie zaspokojenie swoich potrzeb a z drugiej nie spełnia ona w całości Pani oczekiwań.

Może Pani spróbować oddzielić swoje potrzeby od osoby. Czy ta konkretna osoba na pewno zaspokoi Pani potrzeby? Czy tak wyobraża Pani sobie relację? Czy widzi Pani swój dalszy związek z osobą, która nie powiedziała Pani prawdy?

Jak druga strona widzi Wasz związek i przyszłość? Czy to jest wizja spójna z Pani wizją przyszłości? Jesli nie to czy chce Pani rezygnować ze swoich potrzeb czy marzeń i dlaczego?

Warto o tym porozmawiać z psychologiem jak przeżyć żal po stracie osoby ale nie swoich marzeń czy potrzeb. Może nie będą one zrealizowane teraz tylko w później z inną osobą?

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.