Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Nie umie kochać


polllaa
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Mama 22 lata od 4 miesięcy byłam w związku z chłopakiem wszystko układało się dobrze nawet sami śmieliśmy się z tego że wszystko tak łatwo i szybko poszło. Z dnia na dzień on doszedł do wniosku że nie potrafi kochać, że jest w nim jakaś blokada której nie potrafi przełamać i że nie ma sensu ciągnąć dalej związku jeśli z jego strony nie ma żadnych uczuć. Czy jest możliwe, że mimo że powtarzał że kocha, nagle się zablokował? Czy możliwe że to tylko taki chwilowy kryzys? Nie wiem czy powinnam zrezygnować z tej relacji mimo że bardo mi zależy czy dać mu trochę czasu a za jakiś czas spróbować zawalczyć? Czy możliwe jest że ktoś nie umie kochać czy to tylko i wyłącznie kwestia spotkania odpowiedniej osoby? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

może warto abyście Państwo porozmawiali o tym jak rozumiecie miłość czy zakochanie się. Skoro partner mówi, że nie potrafi kochać to do czegoś musi się odnosić - do jakiejś definicji miłości. Można go wówczas zapytać czego nie odnajduje w sobie lub w relacji oraz o to co konkretnie oznacza, ze nie potrafi kochać - nie odczuwa czy nie potrafi wyrażać?

Być może to pomoże Pani zrozumieć co dzieje się w Waszym związku i podjąć decyzję o przyszłości.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.