Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

klaudis23

Czy to nerwica?

Recommended Posts

Witam. Jestem pierwszy raz na forum i zdecydowałam się opisać mój przypadek, nie umiem sobie już z nim poradzić, nie wiem gdzie mam szukać odpowiedzi. Zaczynajac od początku.. w wieku 14 lat zostałam sama z babcią ponieważ moja mama wyjechała do pracy do Niemiec, ja przez te 2-3 miesiące bez obecności mamy strasznie się martwiłam o babcie, ze coś jej się stanie, ze nie daj Boże umrze w nocy a ja nie będę wiedziała jak się zachować jak zareagować, wtedy zaczął się problem ze snem, schodzilam na dół do babci i sprawdzałam czy oddycha, gdy próbowałam zasypiać nie dawałam rady ponieważ wtedy czułam jakieś uderzenia w głowie które podczas próby zasypiania wyprowadzały mnie całkowicie z tego stanu, raz obudziłam się i słyszałam głośne tykanie zegara gdzie nie mamy zegara w domu, po tych 2-3 miesiącach byłam wrakiem .. czułam się jakbym żyła w innym świecie, czułam się jakbym była po prostu walnięta.. miałam myśli samobójcze.. mama wróciła, zaczęłam wtedy normalnie sypiać, ale mój problem z poczuciem odrealizowania od świata nie zniknął, czułam ciężka głowę, ucisk, drętwienie, ściągnięcie głowy przez to inaczej słyszę, inaczej widze inaczej odczuwam świat i teraz zastanawiam się od czego to jest, wtedy miałam 14 lat teraz mam 23, 9 lat później a ja nadal mam to uczucie, ciekawe jest to, ze jak dotykam mocniej szyji a raczej ja ściskam to nagle czuje jakby coś mi przechodziło po głowie, schodził jakiś ucisk lekko, jakby jakieś napięcie schodziło, ale to trwa tylko chwile, czasami również podczas zasypiania nagle „odtyka” mi głowę, ale również dzieje się to tylko na pare sekund i wraca to co było wcześniej.. mam tez problem z kręgosłupem, skoliozę, czasami się zastanawiam czy to od kręgosłupa czy od nerwicy? Mam również nerwice lekowa, wróciła mi we wrześniu 2019 nie potrafię jak na razie normalnie sama funkcjonować, nie mogę zostać sama w domu, jechać sama busem.. ogólnie nie mogę być sama! Nie wiem co dalej.. ale to co chciałabym to bardzo chciałabym się dowiedzieć skąd to uczucie w głowie, na głowie, już nawet noe wiem jak to wytłumaczyć... proszę pomóżcie..

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przede wszystkim powinna Pani umówić się na wizytę do lekarza neurologa a także porozmawiać o swoich odczuciach i emocjach z lekarzem psychiatrą, który Panią prowadzi, bo rozumiem, że w 2019 roku była Pani u specjalisty.

Z Pani wpisu czytam, że gdy Pani została z babcią to odczuwała Pani lęk, że babci coś się stanie, Pani zostanie sama i sobie nie poradzi. Ten lęk przed samotnością pozostał choć jak rozumiem wtedy wszystko dobrze się skończyło i poradziła sobie Pani. Na pewno warto aby Pani porozmawiała z psychoterapeutą o lęku przed samotnością, co ona dla Pani oznacza, czego taj naprawdę Pani się boi oraz o radzeniu sobie z lękiem. Terapię może Pani zlecić lekarz psychiatra.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.