Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

terapia


czekolover
 Share

Recommended Posts

Witam, poszukuje pomocy dla bliskiej mi osoby uzależnionej od alkoholu. Szukam jakiejś terapii, która pomoże uporać się z chorobą. Słyszałam pozytywne opinie o ośrodku uzależnień "W zaciszu" znajdującym się w Krakowie. Czy ktoś z Was zna to miejsce i mógłby wyrazić swoje zdanie. Zależy mi na sprawdzonym miejscu, w którym dobrze potraktują chorą osobę.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

polecam ośrodki podlegające Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, których jest w Polsce koło 800 i oferują bezpłatną terapię uzależnienia w ramach NFZ.  W ośrodkach pracują lekarze oraz specjaliści terapii uzależnień, którzy podlegają regularnej superwizji i szkoleniom. Dostępne są terapie w ośrodkach stacjonarnych i ambulatoryjnie prowadzone według sprawdzonego programu.

Pobyt w ośrodku to dopiero początek drogi ku trzeźwości. Minimalny czas jaki osoba uzależniona powinna uczestniczyć w terapii indywidualnej i grupowej po zakończeniu terapii w ośrodku to 2 lata. Jest to czas potrzebny na nauczenie się i wprowadzenie w życie, konstruktywnych schematów zachowania i myślenia oraz nauka radzenia sobie z emocjami.

Załączam przydatne linki:

https://www.parpa.pl/index.php/lecznictwo-odwykowe/system-lecznictwa-odwykowego

https://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.