Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Witam i ... chyba szukam kogoś kto ma podobnie do mnie


PurpleLola
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam 22 lata i jestem niezadowolona ze swojego życia. A może raczej brak mi satysfakcji czy jakiejś radości w życiu. Nawet jeśli zabieram się za coś nowego to tracę zapał i cierpliwość i przez to boję się, że nie odnajdę się w dorosłym życiu. Wieczorami często się dołuję bo myślę o tym czego w życiu nie mam jak nic nie jestem w stanie osiągnąć oraz że jestem brzydka i że pewnie nikomu się nie podobam no i, że boję się że nigdy się to nie zmieni. Gdy byłam na wakacjach ze znajomymi to również jakoś mi brakuje takich naprawde ekscytujących wspomnień bo gdy przebywam wśród innych to zazwyczaj się wyłączam no chyba, że ktoś zwraca na mnie swoją uwagę. 

Nie mam za bardzo z kim o tym pogadać bo jak rozmawiam z rodzicami to często słyszę odpowiedzi w stylu: " no tak ja też się czasem dołuję, to pewnie przez tą pandemię" ... itd. Nie wiem czy mam depresję. Dawniej cierpiałam na zaburzenia odżywiania i jak to z takimi zaburzeniami bywa... one się ciągną całe życie. Zrobiłam Sobie również test na depresję Becka i wychodzi mi depresja umiarkowana ale nie wiem co o tym myśleć. 

To chyba tyle o mnie. Dziękuję że istnieje takie  forum.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Przyczyn opisywanego przez Panią nastroju może być kilka.

Proponuję aby skontaktowała się Pani przede wszystkim z lekarzem. Najpierw powinna Pani wykluczyć choroby somatyczne, które dają objawy podobne do depresji np. niedoczynność tarczycy.

Następnie proszę umówić się na konsultację z lekarzem psychiatrą, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i zleci Pani dalsze postępowanie w tym psychoterapię.

Z psychoterapeutą powinna Pani popracować nad postrzeganiem siebie, przekonaniami na swój temat  i radzeniem sobie z emocjami oraz negatywnymi scenariuszami.

Nie pisze Pani na jakie konkretne zaburzenie odżywiania Pani cierpiała ale te zaburzenia też mogą skutkować obniżonym nastrojem, dystymią czy epizodami depresji.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.