Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Święta


Andziula
 Share

Recommended Posts

Hej. Mam mały problem. Od kilkunastu  lat spędzałam święta z mamą która jest wdową. Zostawiałam męża z dzieciakami i teściową ( mieszkam z teściową ) i jechałam do mamy . Trzy lata temu po operacji męża na święta mama przyjeżdżala do nas .nie obywało się bez konfliktów bo mąż i mama za sobą nie przepadają. A mama ma ciężki harakter. A w tym roku mimo zaproszenia nie chce przyjechać .To był ciężki rok nie tylko przez pandemię .  A ja chcę spędzić te święta z mężem  dziećmi i ich parterami. I nie wiem co mam zrobić . Dzieci widzę rzadko. Do mamy jeżdżę co miesiąc . 

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór,

to trudny dylemat - sprostać jednocześnie roli żony i córki. Brzmi banalnie, ale faktycznie często trudno nam zaspokoić jednocześnie różne oczekiwania naszych najbliższych: męża, rodziców, dzieci, teściów. Wydaje mi się, że Pani mama sama dokonała wyboru - otrzymała od Pani zaproszenie, z którego nie skorzystała. Już wiele razy rezygnowała Pani ze świąt z mężem i dziećmi na rzecz mamy, jest Pani z nią w stałym kontakcie. Wydaje mi się, że tym razem może Pani wybrać święta z rodziną, Pani dzieci też mają prawo do spotkania z Panią. Być może dobrym rozwiązaniem byłyby odwiedziny u mamy tuż po świętach?

Jeśli zdecyduje się Pani na pozostanie w domu, zachęcam do cieszenia się z każdej chwili, bez zastanawiania się ciągłego czy dobrze Pani wybrała. Ważne, że mama otrzymała zaproszenie. Być może warto też porozmawiać o tym trudnym wyborze z dziećmi, może one znajdą kompromis?

Życzę spokojnych Świąt

Maja Łoś

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.