Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Apatia mimo sukcesów


Pawel1433
 Share

Recommended Posts

Studiuję, działam aktywnie w samorządzie, dostałem awans w pracy, a przede mną wizja otrzymania domu w spadku. Chodzi o sam awans, był dość nieoczekiwany i nagle zająłem dość wysokie stanowisko jakby przeskakując wiele lat dalszej nauki i praktyk, było to moim życiowym celem. Teraz gdy mam to wszystko, uważam, że powinienem być szczęśliwy, a prokrastynuję na potęgę, słowem, nie wykorzystuje szansy bo uważam, że mam obecnie otwartą obiecującą drogę, szczególnie co ważne dla faceta. Dodatkowo pojawiają się czarne myśli, że po co to wszystko, myśląc o obecnym miejscu w przeszłości, widziałem siebie jako całkowicie innego. Gdzieś zgubiłem szczęście wcześniej więc nie zabrałem go do teraźniejszości i pewnie nie zabiorę do przyszłości. Nie wiem po co mam się dalej starać, skoro mam co chciałem i w zasadzie nic to nie zmieniło. Mam już doświadczenie z psychologami w przyszłości i obniżonymi nastrojami.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

1. pisze Pan "mam to co chciałem i w zasadzie nic to nie zmieniło". Może warto się zastanowić jakie były Pana oczekiwania, co miało się dzięki temu zmienić?

2. Pisze Pan też "myśląc o obecnym miejscu w przeszłości, widziałem siebie jako całkowicie innego" - czyli jakiego? I czy tylko te zewnętrzne zdarzenia takie jak: awans, szybki rozwój, spadek mogą Panu pomóc w tym aby stał się Pan takim jakim chciał Pan być?

3. Pisze Pan też o szczęściu. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale może miał Pan takie oczekiwanie, że jak Pan to wszystko zdobędzie to dopiero będzie Pan szczęśliwy, a wcześniej nie. I otrzymał Pan to wcześniej niż się Pan spodziewał i może był Pan zadowolony ale nie tak szczęśliwy jak Pan to sobie wyobrażał. Czyli nagroda nie spełniła Pana oczekiwań. Pytanie czy te oczekiwania były realne lub czy droga do ich spełniania to był właśnie awans? Tu wracamy do pkt 1. Może to co miało się zmienić jednak nie zależy od awansu czy spadku? A jeśli tak, to od czego/kogo może zależeć? Na co Pan ma wpływ?

Może Pan sam się nad tym zastanowić lub porozmawiać z psychologiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.

1. dla przykładu chciałem być w pięknej relacji, teraz widzę, że sama się nie zbuduje.

2. dziękuję za tą uwagę, zmusza mnie do zastanowienia czego właściwie chcę, może za bardzo skupiam się na "zewnętrzności"

3. bardzo cenne uwagi, z pewnością będę do nich wracał bo odpowiedź nie jest jednoznaczna, a gdy będzie gorzej skontaktuję się z psychologiem, słowem, dziękuję za pozytywne naprowadzenie

Pozdrawiam również.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.