Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Brak wsparcia


Tasza
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem mama prawie dwuletniej córci, mieszkamy razem we trójkę ja córcia i mój partner. Żyjemy razem 5 lat i nie jesteśmy po ślubie, mieszkamy w jego mieszkaniu. Przez prawie dwa lata układało nam się dobrze, niestety potem partner zaczął wypominać mi małe potknięcia takie jak np. Nie dosypanie cukru do cukiernicy czy źle zrobiona kanapka oczywiście wcześniej było to łagodnie z jego strony natomiast teraz taka mała drobnostka i już awantura w domu, wypomina mi jaka to ja jestem siaka i owaka(nie użyje tych słów) dobrze mnie boli gdy mówi że jestem taka jak moja rodzina, niestety u mnie w domu był problem alkoholowy. Czuje się z tym bardzo źle bo staram się jak mogę by było dobrze, nie chce bo zezloscic, ale brakuje też mi rodziny gdyż przez związek kontrakt jest słaby. Co robić, z jego strony już były próby wyrzucenia mnie z domu. Nie chce tego bo zależy mi na nim bardzo. Dużo do pisania 

Link to comment
Share on other sites

@Tasza Witam serdecznie na forum. Wspomina Pani o wypominaniu drobnych błędów oraz o zdarzających się awanturach, w trakcie których dochodzi do przemocy słownej (przykrych słów lub wyzwisk). Mówi Pani także, iż w rodzinie pochodzenia był problem alkoholowy. Proszę rozważyć kontakt z psychoterapeutą, który ustali, czy zalecana byłaby terapia DDA (przeznaczona dla Dorosłych Dzieci Alkoholików). W trakcie takiej terapii z reguły porusza się tematy związane z funkcjonowaniem w związku, wyznaczaniem granic, asertywnością i radzeniem sobie w sytuacjach konfliktowych. Umiejętności te przydadzą się Pani w relacji z partnerem, gdy jego zachowania będą niestosowne, agresywne lub problematyczne z innych względów. Podda Pani również analizie i głębokiej refleksji, czy znoszenie przykrych zachowań partnera jest zasadne.    

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.